اجرای موسیقی‌های ایرانی-یونانی در تور ضربانگ

اجرای موسیقی ایرانی - یونانی

تور موسيقايی گروه «ضربانگ» با اجرای موسيقی‌هايی از ايران و يونان از ۱۶ بهمن در اروپا آغاز می‌شود. به گزارش فارس، ‌در اين اجراها «بهنام» و «رضا سامانی» و «حكيم لودين» سه نوازنده‌ی سازهای كوبه‌ای عضو گروه ضربانگ با همراهی «ماتيوس تساهوريدس» نوازنده‌ی ساز «ليرا» به روی صحنه خواهند رفت.
به گفته‌ی بهنام سامانی از پايه گذاران گروه ضربانگ، حضور نوازندگان ايرانی، افغان و يونانی امكان تازه ‌ای برای اجرای موسيقی برگرفته از ريتم‌های مختلف سه فرهنگ را فراهم آورده است. توانايی نوازندگان در استفاده از سازهای گوناگون، زمينه‌ی آن را فراهم آورده تا با تنوع رنگ و صدا، كار بديعی تدارك ديده شود. تور سه نوازي ضربانگ و ماتيوس از ۱۶ بهمن ماه در شهر مونيخ آغاز خواهد شد و سپس در فرايبورگ و فستيوال موسيقی دوسلدورف به روی صحنه خواهند رفت.
اين گروه ۶ اسفند در سالن شهرداری شهر مورسيا در جنوب شرقی اسپانيا كنسرت خود را با همكاری كانون فرهنگی پرسپوليس برگزار خواهند كرد. اين كانون كه مهم‌ترين مركز فرهنگ ايرانی در اسپانيا است، گروه را به مادريد پايتخت اسپانيا خواهد برد تا روز ۷ اسفند كنسرتی را در سالن «مائسترو آلونسو» وابسته به شهرداری پايتخت اين كشور برگزار كند. گفتنی است گروه موسيقی ايرانی و يونانی پس از اسپانيا در شهرهای ميلان و ونيز ايتاليا نيز دو كنسرت خواهند داشت و در نهايت تور خود را با اجرا در وين به اتمام خواهند رساند.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*