نخستین آلبوم سوزان بویل

آلبوم I Dreamed A Dream از «سوزان بویل» در نوامبر ۲۰۰۹ به بازار آمد. چند ماه بعد از درخشش این چهره‌ی ناشناخته در برنامه‌ی کشف استعداد موسیقی بریتانیا.

مجله موسیقی ملودی: سوزان یک بانوی ۴۸ ساله‌ی خجالتی و مذهبی بود و در لحظات نخستِ حضور در برنامه، تا اندازه‌ای خنده‌ی حضار را درآورده بود. با این حال، بعد از اجرای پرشور سوزان بویل و بازخوانی ترانه‌ی I Dreamed A Dream، نظر حضار و داوران برنامه نسبت به او از زمین تا آسمان تغییر کرد.

او صدایی رسا و قدرت‌مند دارد و با چهره‌، فیزیک و اندامی که قوانین همیشگی دنیای موسیقی را زیر سوال برده، خود را در حد یک چهره‌ی مشهور، مطرح کرده است. سوزان از نظر بصری جذابیت چندانی نداشت، او خود معتقد بود که تنها در یک مسابقه‌ی کشف استعداد شرکت کرده و این‌که برنده شده، از روی شانس بوده است.

البته سوزان بویل شکسته نفسی می‌کند چون، صدای قدرت‌مند و ظاهر بی‌آلایش و معصومانه‌ی وی، به نحو دیگری دنیای موسیقی را تحت تاثیر قرار داده‌است. ویدئوی حضور سوزان در برنامه‌ی Britain’s Got Talent، بیش از ۳۰۰ میلیون بار در سایت یوتوب دیده شده است.

آلبوم I Dreamed A Dream از این بانو، در حقیقت تلقین مثبتی‌ست برای همه‌ی کسانی که رویایی در سر دارند، که اطمینان پیدا کنند رویاها اصولن به حقیقت خواهند پیوست.

بیشتر آهنگ‌های آلبوم، از آثار گروه‌ها و خواننده‌های دیگر هستند که بازخوانی شده‌اند چرا که I Dreamed A Dream اولین آلبوم سوزان بویل است و ظرف چندماه پس از شرکت وی و انتخاب شدن‌اش در مسابقه به بازار عرضه شده. احتمالن سوزان برای آلبوم‌های بعدی خود،اغلب کارهای منحصر به فرد و اجراهایی برای نخستین بار، خواهد داشت و طرفداران‌اش را ذوق‌زده خواهد کرد.

البته قطعه‌ی Who I Was Born To Be تنها آهنگی است که به‌طور اختصاصی برای سوزان بویل نوشته و تنظیم شده و او آن‌را اجرا کرده است. برخی دیگر از آهنگ‌های آلبوم، I Dreamed a Dream از گروه Les Misérables آهنگ Wild Horses از گروه رولینگ استونز و You’ll See از مدانا هستند. این آلبوم، در مجموع ۱۲ قطعه دارد و برای هفته‌های متوالی به‌عنوان یک آلبوم پرفروش در چارت‌های جهانی خودنمایی کرده‌است.

سوزان بویل در جایی گفته بود: «همیشه آرزو داشتم یک آلبوم موسیقی ضبط کنم.» به نظر می‌رسد که در نهایت با اندکی خوش‌شانسی، این بانوی اسکاتلندی به آرزوی خود رسیده است.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*