خوان مارتین در جشنوار‌ه‌ی موسیقی فجر امسال

Juan-Martin

«خوان مارتين» (Juan Martin) نوازنده و آهنگ‌ساز پرآوازه‌ی گیتار فلامنكو، بامداد دوشنبه سوم اسفند وارد تهران شد.

به نقل از روابط عمومی بیست و پنجمین جشنواره‌ی موسیقی فجر، این هنرمند اسپانیایی در شب افتتاحيه‌ی جشنواره (۷ اسفند) در تالار بزرگ وزارت كشور به اجراي برنامه خواهد پرداخت و پس از آن نیز در روز ۹ اسفند، برنامه‌ای را در شيراز اجرا خواهد كرد.

خوان مارتين نواختن گيتار به سبک فلامنكو را در مبدا آن يعنی آندلس در جنوب اسپانيا فراگرفت. وی در ۱۸ سالگی برای كسب مهارت‌های بيشتر به مادريد رفت و در آن‌جا از هنر و تجربيات گيتاريست مشهوری مانند «نينو ريكادو» بهره گرفت. آغاز آشنايی و دوستی خوان مارتين با «پاكو دلو چيا» (دیگر نوازنده‌ی مشهور فلامنکو) نیز به همين سال‌ها مربوط می‌شود.

گفتنی است خوان مارتین در رای‌گيری مجله‌ی Guitar player دو سال متوالی به‌عنوان نوازنده‌ی برتر گيتار فلامنكوی جهان شناخته شده و دو بار هم در فستيوال مونترال به عنوان نوازنده‌ی برتر انتخاب شده است.

این هنرمند گیتاریست تاكنون ده‌ها اثر موسيقايی را ضبط و منتشر كرده است و كنسرت‌هایی در نقاط مختلف جهان از جمله هلند، آلمان، هنگ گنگ، انگلستان، اسپانيا، ايرلند، آمريكا، كانادا و… برگزار كرده است.

به گزارش فارس كتاب معروف و پرفروش «متد آموزش گيتار فلامنکو» به همراه نوار صوتی كه خوان مارتين شش سال براي تاليف آن وقت صرف كرده است، به زبان‌هایی مانند فارسی، چينی، روسی و فرانسه ترجمه شده است و به‌عنوان یکی از كتب متد آموزش گیتار در كشورهای مختلف تدريس می‌شود. گيتار فلامنكو و روش تدريس آن در ايران نيز با نام خوان مارتين همراه است.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*