اجرای خوان مارتین در جشنواره بسیار پرشور بود


«خوان مارتین» در نخستین روز جشنواره با اجرای یازده ‪قطعه از نواحی مختلف اسپانیا تمامی تماشاچیان در تالار بزرگ كشور را به وجد آورد.
به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی به نقل از ایرنا در نخستین روز جشنواره‌ی بین‌المللی موسیقی فجر خوان مارتین نوازنده‌ی بلندآوازه‌ی گیتار فلامنكو در تالار بزرگ وزارت كشور ساعت ۲۱ به اجرای برنامه پرداخت.
خوان مارتین در قسمت نخست اجرا،۶ قطعه نواخت و در قسمت دوم اجرا با نواختن ۵ قطعه و خواندن یك آهنگ به كار خود پایان داد.
قسمت اول برنامه‌ی مارتین با قطعات آرام آغاز شد و هر چه به پایان نواختن قطعات می‌رسید پرتحرك تر و شادتر می‌شد. در این برنامه نوازنده‌ی اسپانیایی از سبك‌های مختلف مناطق اسپانیا و موسیقی فلامنكو قطعاتی را اجرا كرد كه با استقبال و تشویق تماشاگران مواجه شد.
از نكات حائز اهمیت در برنامه‌ی روز نخست استقبال چشم‌گیر مشتاقان دنیای هنر بود به طوری كه ظرفیت هر دو طبقه‌ی تالار بزرگ كشور تكمیل شده بود و در بین مخاطبان، قشر جوان بیش تر از رده‌های سنی دیگر به چشم می‌خوردند.
پس از نواختن هر قطعه، دوست‌داران خوان مارتین با تشویق‌های فراوان و ممتد با این نوازنده‌ی اسپانیایی ارتباط برقرار می‌كردند و مارتین نیز با برخاستن از صندلی و ادای احترام و گذاشتن دست بر روی قلبش به احساسات تماشاچیان پاسخ داد.
اما مهم‌ترین و شاید بزرگ‌ترین نقطه ضعف در برنامه‌ی خوان مارتین، نبودِ مترجم برای معرفی قطعات بود چرا كه خوان مارتین قبل از نواختن هر قطعه آن‌را معرفی می‌كرد ولی اکثریت قریب به اتفاق جمعیت حاضر در سالن از این معرفی بی نصیب ماندند. هم‌چنین نبود بروشور در تمامی برنامه‌هایی كه در روز نخست اجرا شد از جمله گلایه‌هایی بود كه سرپرستان گروه و تماشاچیان آن را عنوان کردند

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*