درخواست ذوالفنون برای برگزاری کنسرت‌ ارزان‌قیمت

جلال ذوالفنون

جلال ذوالفنون نوازنده‌ی برجسته و صاحب سبك سه تار گفت: مسئولان جشنواره‌ی موسيقی فجر بايد راه‌های پر از سنگلاخ موسيقی اصيل را هموار و نسبت به اجراهای زنده و ارزان‌قيمت همت كنند.

ذوالفنون به ایرنا گفت: پس از نبود سالن مهم‌ترين مشكل جامعه‌ی موسيقی در حال حاضر كاهش اجراهای زنده است كه بايد راه‌حلی اساسی برای اين مشكل پيدا كرد.

به گفته‌ی اين نوازنده‌ی پيشكسوت، هم‌چنين اجراهای جشنواره‌ی موسيقی فجر بايد آن‌قدر ارزان‌قيمت باشد كه خانواده‌های علاقه‌مند بتوانند از تنوع آن استفاده كنند.

وي افزود: نبود اجراهای صحنه ای، مردم را نسبت به موسيقی اصيل جامعه بيگانه می‌كند و گرايش آنها را نسبت به موسيقی ماهواره‌ای افزايش می‌دهد.

اين نوازنده خواستار ارائه‌ی يارانه برای اجرای موسيقی زنده شد و خاطرنشان كرد: عدم حمايت دولت از گروه‌ها برای اجرای زنده منجر به افزايش قيمت بليت می‌شود و به دليل ناتوانی اقتصادی برای هر خانواده‌ای امكان حضور در كنسرت‌ها ميسر نمی‌شود.

وي افزود: ضروری‌ست دست‌اندركاران جشنواره‌ها و مديريت موسيقی كشور برای افزايش رويكرد مخاطبان به موسيقی ملي، سنتی و اصيل، ارائه‌ی بليت‌های ارزان را افزايش دهند تا زمينه‌ی هر چه بيشتر گرايش نسل جوان به اين هنر فراهم شود.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*