خوان مارتین قطعه‌ی جدیدی را در تهران اجرا می‌کند

خوان مارتین نوازنده ی فلامنکو

خوان مارتین، گیتاریست پرآوازه‌ی اسپانیایی روز گذشته در نشست خبری در تهران اعلام کرد که یک قطعه‌ی جدید را مخصوص ایرانیان ساخته و قرار است روز جمعه (۷ اسفند) آن‌را برای اولین بار در تهران اجرا کند.

به گزارش ایرنا، خوان مارتین نوازنده‌ی گیتار فلامنکو در این نشست خبری گفت: خوشحالم كه بعد از پنج سال دوباره به ايران آمده ام و بی‌صبرانه منتظر اجرای برنامه براي هنردوستان و مردم ايران هستم.

وی افزود: من بر همين اساس و با توجه به استقبال ايرانی‌ها از برنامه‌ام در پنج سال پيش، قطعه‌ی «تهران- فلامنكو- بلوز» را برای نخستين بار و فقط برای مردم ايران در جشنواره‌ی موسيقی فجر اجرا و آن‌را به مردم ايران تقديم می‌كنم.

خوان مارتین ضمن اشاره به این‌که آندلس (خاستگاه موسیقی فلامنکو) دارای سابقه‌ی طولانی حکومت اسلامی بوده خاطرنشان کرد: موسیقی ایران و اسپانیا دارای تشابهات بسیاری با یکدیگر هستند.

juan-martin-01

وی از خاطره‌ی اجرای خود در شیراز به نیکی یاد کرد و ساخته‌های کامبیز روشن‌ روان را جزو آثار مورد علاقه‌ی شخصی خود برشمرد. خوان مارتین هم‌چنین بر نزدیکی سبک فلامنکو با موسیقی ایرانی تاکید کرد.

گفتنی است در ابتدای نشست خبری که درباره‌ی حضور خوان مارتین در تهران برگزار شده بود بابک رضایی (مدیرعامل انجمن موسیقی ایران) اعلام کرد: برنامه‌ی كنسرت آقای خوان مارتين جزو برنامه‌های پيش‌بينی شده‌ی جشنواره ی موسيقی فجر بود اما برای اطمينان بيشتر تا پيش از ورود ايشان به ايران كه بامداد امروز صورت گرفت، اطلاع رسانی انجام نشد.

وی ادامه داد: فكر می‌كنم اين برنامه يكی از رخدادهای بزرگ جشنواره‌ی بيست و پنجم موسيقی فجر باشد. ايشان چند سال پيش نيز برنامه‌ای در شيراز و تهران اجرا كردند كه با استقبال هموطنان مواجه شده بود.

وی افزود: اينك نيز با همكاری شركت پخش گلچين، انجمن موسيقی ايران و ستاد برگزاری جشنواره‌ی موسيقي فجر، آقاي خوآن مارتين روز جمعه هفتم اسفندماه ساعت ۲۱در تالار بزرگ وزارت كشور و روز يكشنبه نهم اسفندماه در شيراز برنامه اجرا خواهند كرد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*