زمان برنامه‌های جشنواره‌ی موسیقی فجر امسال

برنامه‌های اجرایی بیست‌وپنجمین جشنواره‌ی موسیقی فجر روز جمعه ـ ۷ اسفند‌ماه ـ در ۱۱ سالن پایتخت آغاز می‌شود.

تالار وحدت از ساعت ۱۶:۳۰ میزبان گروه «اركیده» به سرپرستی اركیده حاجی‌وندی است. این برنامه كه مربوط به بخش جنبی جشنواره‌ی موسیقی می‌شود، مخصوص بانوان است و اولین برنامه‌ی‌جشنواره‌ی فجر به شمار می‌رود. در این برنامه قرار است ۱۸ قطعه از جمله «افسوس»، «یه كاری كن»، «الهی»، «دل من فقط تو را می‌خواد»، «دلدار»، «طوفان بداهه» و… اجرا شوند.

تالار وحدت هم‌چنین برنامه‌ی خود را در ساعت ۲۱:۳۰ با اجرای «اركستر‌سمفونیك تهران و گروه كر دفتر موسیقی» با رهبری منوچهر صهبایی ادامه می‌دهد؛ دراین برنامه قرار است «كاروان صلح‌وامید» اجرا شود. این برنامه چندی پیش نیز در ۵ شهر اروپایی اجرا شده است.

به گزارش ایسنا، «سالن رودكی» كه روز جمعه به بخش رقابتی اختصاص دارد در ساعت ۱۸:۳۰، اجرایی با نام «لاویتا» توسط فرشاد فولادوند برگزار می‌شود و در همان ساعت «دوئت گیتار كلاسیك» نیز با سرپرستی جواد كیازاد به صحنه می‌رود. سالن رودكی هم‌چنین برنامه‌ی دیگری را در ساعت ۲۱ در بخش رقابتی با «گروه كر سرایش» به سرپرستی سیامك محمد‌خانی و هم‌چنین «گروه كر فرهنگسرای بهمن» به سرپرستی آرش گوران دارد.

تالار بزرگ وزارت كشور نیز در اولین روز جشنواره موسیقی فجر در بخش بین‌الملل میزبان «خوان مارتین» ـ نوازنده‌ی گیتار فلامینكو ـ از كشور اسپانیاست؛ خوان مارتین در سال ۱۳۸۳ نیز در ایران اجراها و مستر‌كلاس‌هایی را برگزار كرده است. «سالن سوره حوزه‌ی هنری» نیز در ساعت ۱۸:۳۰ برنامه‌ی خود را به بخش رقابتی برای «گروه ارغنون مشكین‌شهر» به سرپرستی هادی محمدی و هم‌چنین اجرای «گروه سمر» با سرپرستی محمدرضا كاظمی‌فر اختصاص داده است.

در ساعت ۲۱ نیز هر روز در این سالن بخش «جشنواره‌ی جشنواره‌ها» برگزار خواهد شد كه در روز اول به «گروه سیمره» به سرپرستی علی یوسفی و «گروه شور‌انگیز آباده» به سرپرستی حسین یزدان‌پناه اختصاص داده شده است. بخش جشنواره‌ی جشنواره‌ها با هدف توجه ویژه به گروه‌های برتر شهرستانی برگزار می‌شود.

«سالن اندیشه‌ی حوزه‌ی هنری» نیز در بخش جنبی در روز جمعه برنامه‌ی خود را به اجرای «گلبانگ» به سرپرستی بهناز ذاكری اختصاص داده است و برنامه‌ی ساعت ۲۱:۳۰ این سالن نیز به بخش «ذكر و ذاكرین و مولودی» اختصاص یافته است كه در روز اول برنامه‌ی «اهل‌بیت» به سرپرستی هادی آرزم و «گروه ذكر» به سرپرستی سعید سیاری سپرده شده است.

فرهنگسرای نیاوران نیز از دیگر سالن‌هایی است كه به اجرای برنامه‌های جشنواره‌ی بین‌المللی موسیقی فجر اختصاص دارد. در ساعت ۱۸:۳۰ برنامه‌ی این سالن به گروه «هارمونی» به سرپرستی عباس لطیفی و «گروه فریاد» به سرپرستی مهران سراجیان اختصاص داد.

برنامه‌ی ساعت ۲۱ این فرهنگسرا نیز به بخش بین‌الملل اختصاص یافته و در آن «دوئت ویولون سل و پیانو» توسط آرام تالالیان و ژولیت وارطانیان از كشور «ارمنستان» اجرا می‌شود. «فرهنگسرای ارسباران» نیز در روز اول ساعت ۱۸:۳۰ در بخش رقابتی جشنواره، برنامه برگزار می‌كند و در آن «گروه خسرو» به سرپرستی سید رسول اندرز و «گروه بهره» به سرپرستی نادر نیك‌نژاد برنامه اجرا می‌كنند.

برنامه‌ی ساعت ۲۱ این فرهنگسرا نیز به «پیشكسوتان موسیقی نواحی» اختصاص یافته است و در روز اول با حضور «عاشور گلدی برزین» از استان گلستان و سخنرانی «موسی جرجانی» برگزار می‌شود. «سالن پردیس ملت» نیز از ساعت ۱۹:۳۰ برنامه خود را به بخش جنبی اختصاص داده و در آن گروه «روح‌افزای قم» به سرپرستی امیر زینلی برنامه اجرا می‌كند.

«خانه هنرمندان ایران» نیز برنامه‌ی خود را به بخش پژوهش بیست‌وپنجمین جشنواره‌ی موسیقی فجر اختصاص داده است و از ساعت ۱۶ منصوره ثابت‌زاده از كشور تاجیكستان به بررسی مشابهات موسیقی‌های مروگی و سازندگی (تاجیكستان) و یزله‌خوانی بوشهری (ایران) می‌پردازد. «سالن شهید سلیمانی» نیز برنامه‌ی خود را به بخش توانمندان (منتخب جشنواره‌ی موسیقی معلولان) اختصاص داده است و در ساعت ۱۹ «گروه افرا» و «تك‌نوازی پیانو» فرناز خنافری در آن اجرا می‌شود.

گفتنی است در روز اول در مركز همایش‌های برج میلاد برنامه‌ای در نظر گرفته نشده است به‌علاوه دو شهر شیراز و كرمان نیز كه تهران را در جشنواره‌ی موسیقی فجر همراهی می‌كنند، در روز اول برنامه‌ای ندارند.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*