لغو کنسرت همایون شجریان در تبریز

همایون شجریان

قرار بود كنسرت همايون شجريان روزهای ۶ و ۷ اسفند ماه جاری در تبريز در محل سالن فرهنگی ورزشی تراكتور سازی برگزار شود كه اين كنسرت لغو شد.

احمدی مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربايجان شرقي درباره‌ی علل مخالفت و لغو كنسرت همايون شجريان به ايسنا گفت:‌ حضور نوازندگان زن در گروه موسيقی و ظرفيت بالای سالن كه بيش از ۲ هزار نفر بود و ضريب امنيت و مديريت سالن را پايين مي‌آورد از جمله دو عاملی بود كه موجب لغو اين كنسرت شد.

وی با بيان اينكه در دولت نهم به موسيقي فاخر توجه ويژه شده است اظهار كرد: در استان آذربايجان شرقی هم خانه‌ی موسيقی وجود دارد و هم هنرستان موسيقی و جشنواره‌های موسيقی متعددی نيز برگزار شده و همه اين‌ها به شرط و شروطی انجام شده‌اند.

اين مسئول مطرح كرد: ما از آن موسيقی حمايت می‌كنيم كه فاخر باشد و شان شئون در آن حفظ شده باشد. اين استان از ويژگی خاصي برخوردار است و چون اينجا دارالمومنين است ما نمی‌توانيم مثل بعضي از استان‌های ديگر عمل كنيم.

احمدی در پاسخ به اين‌كه حضور دو نفر نوازنده‌ی زن در گروه همايون شجريان كه با رعايت كامل حجاب اسلامی در داخل و خارج از كشور بارها روی صحنه رفته و كنسرت اجرا كرده‌اند، چگونه می‌تواند بازتابی داشته باشد، اظهار كرد: وزير ارشاد، اين بخش را به عهده‌ی مديران كل گذاشته است و گفته گروه مهم نيست و ما تشخيص می‌دهيم، به هرحال هر استان برای خودش حال و هوايی دارد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

1 دیدگاه

 1. midunin chie
  hame chiz liyagt mixad
  ke badbaxtane
  tabriz
  liyagat musegi nadare
  ma misuzzzzziiiiiiiiiiiiiiim

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*