گروه «ژیوار» برای بانوان کنسرت اجرا می‌کند

كنسرت گروه موسیقی ژیوار (ویژه‌ی بانوان) در تاریخ ۱۶ و ۱۷ اسفندماه به خوانندگی «ژیوار شیخ السلامی» در تالار وحدت برگزار می‌شود.

خواننده‌ی گروه «ژیوار» در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: این گروه از سال ۷۹ تشكیل شده و در قالب موسیقی سنتی و كردی به اجرای برنامه می‌پردازد.

وی افزود: برای این اجرا حدود ۳ ماه تمرین شده است و در این برنامه ۷ نوازنده با من همراهی می‌كنند كه از آن جمله می‌توان به آزاده امیری (تار) ،رزیتا جتنیان( سنتور)، سونیا نظامیان ( كمانچه)، نازنین قاسمی (عود)، نادیا ثابت راسخی( تنبك)، عسل ملك زاده (رف) و آرزو كوچكیان (دهل) اشاره كرد.

شیخ الاسلامی خاطرنشان کرد: در این برنامه ۸ قطعه با نام‌های «افسون چشم، مه‌رویان، سرو روان» با اشعاری از حافظ و قطعاتی چون «عروسی كراس زرده، هلال كریستال و كابوكی» ساخته و تنظیم «فواد صفدری» با مقام كردی به همراه قطعه‌ی «هیوا» ساخته‌ی خودم به اجرا در می‌آید.

وی اظهار داشت: گروه ژیوار به عنوان پر مخاطب‌ترین گروه جشنواره‌ی موسیقی سال گذشته انتخاب شده و تاكنون برنامه‌های متعددی برای معرفی موسیقی سنتی و كردی با لباس‌های كردی ایران در بیشتر سفارت‌خانه ها ویژه‌ی بانوان به اجرا پرداخته است.

شیخ الاسلامی تاكید كرد: باید سانس‌های اجرای كنسرت بانوان افزایش یابد، چون تقاضا كنندگان برای این كنسرت‌ها زیاد هستند ولی تنها مكانی كه برای اجرای بانوان وجود دارد، تالار وحدت است.

وی در ادامه گفت: پیش از این ساعت اجرای این كنسرت ها ۱۷ تا ۱۹ بود، ولی اكنون ساعت به ۱۵:۳۰تا ۱۷:۳۰ تغییر زمان داده است كه این می‌تواند تاثیر بدی روی فروش بلیط داشته باشد و از این رو مسئولان موسیقی كشور باید در مورد زمان‌بندی این كنسرت‌ها توجه بیشتری داشته باشند.

گفتنی است این كنسرت‌ها همراه با حركاتی سنتی و آیینی به سرپرستی خانم كیشی پور با همكاری موسسه‌ی خیریه‌ی فیروزنیا یكشنبه و دوشنبه ۱۶ و ۱۷ اسفند در ساعت اعلام شده، در تالار وحدت برگزار می‌شود.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*