انصراف جلال ذوالفنون از بخش تک‌نوازی اساتید

بخش «تک‌نوازی اساتید موسیقی ایران» در بیست و پنجمین جشنواره‌ی بین المللی موسیقی فجر سه شنبه ۱۱ اسفند ماه در حالی با دونوازی تمبك استاد «محمد اسماعیلی» و سنتور «محمد ثابت» و هم‌چنین دونوازی كمانچه‌ی استاد «هادی منتظری» و دف «محسن علیزادگان» در تالار وحدت اجرا می‌شود، كه به نظر می‌رسد استاد «جلال ذوالفنون» انصراف خود را برای شركت در این بخش اعلام كرده است.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی از سایت شهر، در حالی‌كه روابط عمومی بیست و پنجمین جشنواره چند روز مانده به آغاز جشنواره‌ی بیست و پنجم اعلام كرده بود كه استاد ذوالفنون در بخش تك‌نوازی اساتید موسیقی ایران حضور خواهد داشت، اما با اعلام برنامه‌های این بخش در روزهای اخبر به نظر می‌رسد استاد ذوالفنون در فهرست برنامه‌های این بخش حضور ندارد.

براساس این گزارش در بخش تك‌نوازی اساتید موسیقی ایران، محمد اسماعیلی، هادی منتظری و محسن علیزادگان برنامه‌های خود را اجرا می كنند. استاد هادی منتظری در سال ۱۳۳۴ در كرمانشاه متولد شد و نزد نوازنده‌ی چیره دستی به نام محمود مرآتی شروع به فراگیری موسیقی كرده است، وی تحصیلات خویش را در دانشكده‌ی هنرهای زیبا گذراند و از وجود هنرمندان بزرگی چون نورعلی خان برومند،‌ محمدرضا لطفی، علی اصغر بهاری و محمدرضا شجریان بهره گرفت.

استاد محمد اسماعیلی متولد ۴ شهریور ۱۳۱۳ رشت است. شیوه‌ی نوازندگی محمد اسماعیلی، به سبك استاد محمد حسین تهرانی است. محمد اسماعیلی از امكانات تنبك مانند چوب، در نت های تنبك استفاده می كند و نوازندگی ایشان بسیار تكنیكی است.

سعید ثابت نیز نوازنده‌ی موسیقی مقامی و سنتی است و در سال ۱۳۲۸ در تهران متولد شده است. وی در رشته نوازندگی سنتور نزد استاد پایور تحصیلات خود را ادامه داد و موفق به دریافت لیسانس از دانشگاه هنر شد. وی هم‌اكنون مشغول تدریس در دانشگاه هنر و هنرستان‌های موسیقی دختران و پسران است.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*