گروه آوازی تهران و اجرای قطعاتی ازپایور ومشکاتیان

tehran-avazi-group

گروه آوازی تهران به سرپرستی میلاد عمرانلو با اجرای قطعاتی از فرامرز پایور، شهریار فریوسفی و پرویز مشكاتیان یاد این هنرمندان درگذشته را زنده كرد.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی به نقل از فارس، در پنجمین روز از برگزاری بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر گروه آوازی تهران به سرپرستی میلاد عمرانلو به روی صحنه آمدند.
قبل از اجرا عمرانلو گفت: متأسفانه امسال تعدادی از اساتید موسیقی‌مان را از دست داده‌ایم بر این اساس ما در این اجرا قطعاتی از این هنرمندان را اجرا خواهیم كرد.
این رهبر گروه هم‌چنین از مخاطبان خواست تا به احترام این هنرمندان در گذشته، یك دقیقه سكوت كنند.
اجرای گروه آوازی تهران با قطعه‌ی راز و نیاز فرامرز پایور آغاز شد و این گروه در ادامه، شیدایی از شهریار فریوسفی، رزم مشترك از پرویز مشكاتیان، خوشه چین از روح‌الله خالقی، خاك مهرآئین از علی‌اكبر قربانی، توی ماهنیسی از كولیو و قطعات محلی ساری گلین و كوچه لره را اجرا كردند كه در این بخش یك نوازنده‌ی تنبك و وحید تاج، به‌عنوان خواننده‌ گروه آوازی را همراهی كردند.
بنابراین گزارش، گروه آوازی تهران پس از استراحتی كوتاه به روی صحنه آمدند و قطعاتی از موسیقی كلاسیك از روسینی، باخ، برامس، استارك، ممدوف، مك كارتنیكو و ساكوف را با برخی حركات نمایشی اجرا كردند.
كنسرت گروه آوازی تهران با حضور پدرام فریوسفی و مصطفی پورتراب در تالار رودكی به كار خود پایان داد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*