انتشار دونوازی تار و تمبک در آلبوم صبح یلدا

آلبوم موسیقی صبح یلدا (دو‌نوازی تار و تمبک) با هنرمندی سیامک بنایی و سیاوش موسوی زاده با همکاری گلچین آوای شرق وارد بازار موسیقی شد.
به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی گلچین آوای شرق، علی شجاعی، مدیر موسسه گلچین آوای شرق با اعلام این خبر گفت: در این آلبوم، سیاوش موسوی‌زاده از نوازندگان جوان تار، با هم‌نوازی سیامک بنایی از تمبک‌ نوازان باتجربه به اجرای موسیقی در دستگاههای موسیقی ایرانی پرداخته است.
وی ادامه داد: اثر موسیقایی «صبح یلدا» قطعاتی در بیات اصفهان، بیات ترک، آواز دشتی، دستگاه سه‌گاه اجرا می‌کنند که هم‌ نشینی این دونسل متفاوت از موسیقی ایران به ایجاد اثری قابل توجه منجر شده است.
مدیر موسسه فرهنگی – هنری گلچین آوای شرق درباره سبک نوازندگی سیاوش موسوی زاده در آلبوم صبح یلدا گفت: در این اثر پنجه‌های روان، ممارست در بداهه نوازی مخاطب را تحث تاثیر قرار می‌دهد.
شجاعی در پایان ابراز امیدواری کرد که موسوی زاده با تلاش عاشقانه خود، این میراث گرانبها را حفظ کند و مروجی شایسته برای فرهنگ غنی موسیقی ایران باشد.
هوشنگ ظریف از نوازنده های صاحب سبک تار در مقدمه ای آلبوم موسیقی صبح یلدا از اینکه سیاوش موسوی زاده به همراه رشته تحصیلی خود نوازندگی تار را نیز آموخته است، تقدیر می‌کند و می‌گوید: آفرینش هر اثر بدون شک محصول زحمات هنرمند است و باید آن را ارج نهاد؛ البته این هنرمند در سیر تکاملی خود نباید از تلاش برای کسب تجربه دست بردارد.
سیاوش موسوی زاده مهرماه ۱۳۶۳ در خانواده ای فرهنگی چشم به جهان گشود. وی ریف های استادان مانند موسی خان معروفی و علی اکبر شهنازی را نزد هوشنگ ظریف آموخت. وی در بحرانی ترین سال‌های تاریخ ایران و در ارتباط و زندگی نزدیک با نخبه های ادب و موسیقی با عمیق ترین و پیچیده ترین مسایل و مفاهیم ادبی و هنر آشنا شد و ردیف استادان بزرگ موسی معروفی و علی اکبرخان شهنازی را نزد هوشنگ ظریف فرا گرفت.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*