انتشار آلبوم جدید لئونارد کوئن

leonard-cohen-small

لئونارد کوئن خواننده کانادایی، بعد از شش سال، اعلام کرد که سال میلادی آینده آلبوم استودیویی تازه ای منتشر خواهد کرد.

او امیدوار است آلبوم خوبی از آب در بیاید. “اگر خدا بخواهد، کارش تا بهار سال آینده تمام می شود.” آقای کوئن می گوید بیشتر آهنگ ها و ترانه ها را پیش از آغاز تور بزرگ جهانی اش نوشته است.
او بعد از پانزده سال انزوا- که گویا حالا چندان بابتش راضی نیست – از ژانویه سال ۲۰۰۸ به صحنه بازگشت و کنسرت های فراوانی در نقاط مختلف دنیا برگزار کرد- از لندن تا تل آویو. اما شش سال از انتشار آخرین آلبوم استودیویی او، هیتر عزیز، می گذشت، و هیچ نشانه ای هم از وجود آلبومی جدید دیده نمی شد.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی و به نقل از بی‌بی‌سی فارسی، این خواننده ۷۵ ساله، سرانجام سکوتش را در تالار مشاهیر ترانه سرایان نیویورک شکست. او در گفت و گو با نشریه رولینگ استونز گفت: “خودم تهیه کننده این آلبوم هستم. در این آلبوم ۱۰ یا ۱۱ آهنگ خواهد بود. یکی از این آهنگ ها در طول تور دنیا نوشته شده، اما بقیه اش مال قبل از تورهاست.” لئونارد کوئن در این آلبوم بار دیگر از همکاری انجانی توماس، خواننده زن، استفاده می کند و برخی از ترانه ها را نیز با همکار دیرین خود، شارون رابینسون، نوشته است. آقای کوئن همچنان خود را تحت تاثیر تام ویتس، ون موریسون، باب دیلن، و جودی کالینز می داند.
او در حال حاضر خود را برای تور کامبوج که در نوامبر امسال برگزار خواهد شد آماده می کند. لئونارد کوئن همچنین به خواننده مونترالی، نیما (nEeMa )، هم در تولید دومین آلبومش کمک کرده است. آلبوم می بینمت که در فکری ( watching you think) که تا هفته دیگر به بازار می آید، “با همکاری لئونارد تهیه شده است”. حتی طرح روی این آلبوم هم کار لئونارد کوئن است.
کوئن چند ماه پیش به دلیل آسیب‌دیدگی ستون فقراتش مجبور به فیزیوتراپی شده بود و تور دور اروپا را لغو کرده بود. سال گذشته، این خواننده در حال اجرا روی سن از هوش رفت و در بیمارستانی در اسپانیا بستری شد. دلیل این حادثه را مسمومیت غذایی اعلام کردند. او در مراسم گرمی امسال در لس آنجلس جایزه یک عمر دستاورد هنری را دریافت کرد.

لئونارد کوئن از سال ۲۰۰۸ تاکنون حدود ۲۰۰ کنسرت در سراسر جهان برگزار کرده است. در سال ۲۰۰۹ آلبوم کنسرت کوئن در لندن به بازار آمد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*