شهرکی: آرزومانیان نابغه‌ی موسیقی بود

babak-shahraki

بابك شهركي گفت: هرچقدر درباره‌ي توانايي “آندره آرزومانيان” در نواختن پيانو حرف بزنيم، صحبت از شخصيت والاي او با اهميت‌تر خواهد بود، چون او يك هنرمند انسان بود.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی اين هنرمند و نوازنده ويلون در پي درگذشت “آندره آرزومانيان” در گفت‌وگو با ايسنا گفت: اگر در ايران سه نابغه موسيقي وجود داشته باشد، به نظرم “آندره آرزومانيان” يكي از آن سه نفر بود.

شهركي با اشاره به آلبوم منتشر‌نشده‌اي آرزومانيان ادامه داد:۱۰ قطعه‌ي آهنگ فولكلور ارمني را در يك آلبوم كه احتمالا نام آن «آخرين آواز عشق» خواهد بود، نواختيم كه من در آن ويلون و كمانچه زدم و آندره نيز نوازندگي پيانو را برعهده داشت.

وي ادامه داد: مدتي بود در جريان بودم كه حال آندره خوب نبود و در سال‌هاي آخر همين كه نمي‌توانست روي پاهايش بايستد، بسيار ناراحت‌كننده بود.

اين نوازنده ويلون يادآور شد:من از او درس‌هاي بسياري گرفتم و به لحاظ شخصيتي و اخلاقي بسيار بزرگوار بود و سابقه‌ي ۴۰ سال نوازندگي حرفه‌اي را داشت و از كودكي و نوجواني با گروه‌هاي حرفه‌اي ايراني و خارجي همراهي كرده بود و تجربه‌هاي بسياري داشت.

بابك شهركي درباره‌ي شيوه نواختن آرزومانيان گفت: هرگاه او در قطعه‌اي پيانو مي‌نواخت، آن قطعه رو مي‌آمد و كاملا متفاوت مي‌شد و او به ما ياد داد كه دانش موسيقي مهم نيست بلكه ويژگي‌هاي اخلاقي يك هنرمند از دانش او بسيار با اهميت‌تر است.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*