آغاز پنجمین جشنواره‌ی موسیقی سمنان

پنجمین جشنواره موسیقی استان سمنان از صبح چهارشنبه ۶ مرداد با حضور موسیقی‌دانان این استان در سمنان آغاز شد.
این جشنواره در روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه ششم، هفتم و هشتم مرداد ماه امسال در فرهنگسرای كومش سمنان برگزار می‌شود.
مراحل مقدماتی این جشنواره در پنج شهرستان استان سمنان در قالب مراحل شهرستانی جشنواره موسیقی استان سمنان با حضور شركت‌كنندگان برگزار شد.
در قالب این جشنواره‌ها، آثار ارائه شده به وسیله هیئت داورانی از استان سمنان كه از كارشناسان و متخصصان موسیقی این استان هستند، مورد بررسی قرار گرفت.
در نهایت‌، افراد و گروه‌های برتر جشنواره‌های شهرستانی موسیقی انتخاب و معرفی شدند.
تعداد راه‌یافتگان بخش رقابتی از شهرستان‌ها به پنجمین جشنواره موسیقی استان سمنان به ۶۳ نفر رسیده است و در بخش ویژه نیز ۲۳ گروه و نوازنده و در بخش پژوهش دو عنوان پژوهشی در این جشنواره محك زده می‌شوند.
طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است تا بخش‌های رقابتی پنجمین جشنواره موسیقی استان سمنان صبح روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه، ششم و هفتم مرداد ماه برگزار شود.
اجرای گروه‌ها و بخش ویژه جشنواره نیز در دو سانس جداگانه از ساعت ۱۶ تا ۲۰:۳۰ و ۲۱ تا ۲۲:۳۰ شب انجام می‌شود.
در این جشنواره، چهار كارگاه آموزشی نیز تدارك دیده شده است كه دو كارگاه مربوط به موسیقی ایرانی است و با حضور مجید درخشانی، موسیقی‌دان برجسته و هیئت داوران و كارشناسان موسیقی استان سمنان برگزار می‌شود.
دو كارگاه دیگر نیز در حوزه موسیقی كلاسیك است كه با حضور فرزاد دانشمند در بخش گیتار كلاسیك و وارقان ساهاكیان در بخش پیانو برگزار می‌شود.
حضور گسترده هنرمندان در بخش ویژه، افزایش تعداد كارگاه‌های آموزشی و رعایت دقیق مولفه‌های داوری از ویژگی‌های بارز پنجمین جشنواره موسیقی استان سمنان عنوان شده است.

  • آریا

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*