آلبوم موسیقی استعاره‌ای تا ابدیت

rashn-album

آلبوم موسیقی «استعاره‌ای تا ابدیت» به آهنگ‌سازی امیر صادقی کنجانی با همراهی گروه موسیقی «رشن» توسط انتشارات ماهور منتشر شد.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی به نقل از مهر، آلبوم استعاره‌ای تا ابدیت شامل ۷ قطعه است که هریک از این قطعات با سازهایی متناسب با حال و هوای قطعات مورد نظر آهنگ‌سازی شده است.

«کلام قصار» با ساز (پیانو کنکرت) ، «باخ ایرانی» با (ویلنسل)، «والس برای برندا» (پیانو)، استعاره‌ای تا ابدیت (متسو سپرانو، ویلنسل و پیانو)، «دبوسی»، «زیارت« (فلوت)، «کتونیک» (پیانوی تهیه شده و گنگ) و «فساد ذهن» (آبوا، تار، ارکستر زهی و صدای الکترونیک) از جمله قطعات این آلبوم موسیقی است.

در دفترچه معرفی آلبوم استعاره ای تا ابدیت شرح کامل قطعات این آلبوم به تفصیل مطرح شده و در بخشی از معرفی قطعه باخ ایرانی چنین آمده است : «این اثر با تصور اینکه اگر باخ ایرانی بود شکل گرفته است و کل قطعه را می توان براساس روش شنکر در مورد مفهوم امداد بر دو نت سی بمل و لا تجزیه و تحلیل کرد و در واقع کل حرکت ملودیک و غیر ملودیک در قطعه را یا در ارتباط با این دو نت دانست و یا در ارتباط با آکوردهایی که در این دو نت حضور فونکسیونل دارند.استفاده به جا از سیم های دست باز(به خصوص در هنگام نواختن پیتزیکاتو) و استفاده از عناصر فرم سوئیت از جمله خصوصیات قطعه است؛ این قطعه یادآور لحظات پرشوری است که ایرج زند درقید حیات بود و آخرین آثارش را بر روی این قطعه نقش می زند؛ تقدیم به روح پرحضورش.»

در تهیه این آلبوم موسیقی گروه «رشن» امیر صادقی کنجانی را همراهی کرده است . این گروه ایرانی است و نگاهی ویژه و عمیق به هنر چندوجهی دارد و بی گمان ویژگی های این سبک هنری از برگزیده ترین اهداف آن است .

در بخش دیگری از معرفی این آلبوم درباره گروه موسیقی «رشن» چنین آمده است: امیر صادقی کنجانی(آهنگساز و پیانیست )، آنکیدو دارش(آهنگساز و نوازنده ویلنسل) و سالار سالاری(عکاس و کارگردان) از پایه گذاران این گروه هستند و در طی فعالیت۵ ساله حرفه ای خود از همکاری و همدلی هنرمندانی چون مصطفی دمیرچی(نقاش)، علی عابدینی (گرافیست)، عسل حنایی (نوازنده فلوت)، کسری پاشایی (پرکاشن و موسیقی الکترونیک )، آزاده رضایی (سپرانو)، فرشاد فولادوند(تنور)، مستانه حکیمی(پرکاشن)، بابک کچچیان(کارگردان) بهره برده اند.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*