اجرای «بانی ام» در فستیوال موسیقی فلسطین

boney-m

گروه «بانی ام» (Boney M) در فستیوال موسیقی که هفته‌ی گذشته در کشور فلسطین برگزار شد به اجرا پرداخت. این اسطوره‌ی دیسکوهای دهه‌ی ۷۰ میلادی، هم‌زمان عرب‌ها و اسراییلی‌ها را در شهر رام الله به رقص درآورد.

گروه جاماییکایی – آلمانی بانی ام که در دهه‌ی ۷۰ جزو سلاطین دیسکوها به حساب می‌آمد، در یک کنسرت فضای باز که در واپسین ساعت شب برگزار شد تعدادی از آهنگ‌های نوستالژيک خود را برای دوست‌داران فلسطینی و اسراییلی‌شان اجرا کردند.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی، فستیوال موسیقی کشور فلسطین که در مدت ۶ روز برگزار می‌شود یک جشنواره‌ی ویژه‌ی موسیقی و رقص است. بانی ام هدف از اجرای برنامه‌ی ویژه‌ی خود را جلب توجه‌ بین‌المللی به بحران کمبود آب در کشور فلسطین عنوان کرده‌اند.

بانی ام که گروهی متشکل از ۴ جاماییکایی است در اواسط دهه‌ی ۷۰ میلادی در کشور آلمان تشکیل شد. در ابتدا آهنگ Daddy Cool نام این گروه را مطرح کرد و به‌سرعت آن‌ها را در صدر چارت‌های رقص در بین تعدادی از کشورهای اروپایی قرار داد. آهنگ‌هایی مانند Belfast ، Ma Baker و ترانه‌ی شاخص Rasputin از معروف‌ترین و موفق‌ترین کارهای این گروه آلمانی محسوب می‌شوند.

boney-m-new

گفتنی است که بانی ام به دلایلی که از سوی عده‌ای از هواداران فلسطینی در کنسرت رام الله، «سیاسی» ذکر شده است از اجرای دیگر آهنگ معروف خود، By the Rivers of Babylon خودداری کردند. گفته می‌‌شود که دلیل امتناع گروه از اجرای این آهنگ، عبارت «..و ما با یادآوری صهیونیست‌ها گریستیم» باشد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*