اظهار نظر عصار در مورد کپی غیرقانونی

alireza-assar

علیرضا عصار خواننده سرشناس كشور اعتقاد دارد، كپی غیرمجاز از روی نا آگاهی صورت می‌گیرد. او در این‌باره گفته است، مطمئنا مردم از روی عمد و آگاهانه، اقدام به كپی غیرمجاز آلبوم‌های موسیقی نمی‌كنند و به اعتقاد من باید در این زمینه توجیه شوند، كپی غیرمجاز مشكلی است كه در همه جهان وجود دارد و در خارج از ایران، هم به موسیقی ضربه زده است چرا كه روی كیفیت آثار تاثیر نامطلوب می‌گذارد.

وی افزوده است: زمانی فردی از روی یك سی دی، كپی می‌گیرد تا آن را برای خود داشته باشد. این كار نیاز به اقدام فرهنگی دارد تا آن فرد متوجه شود كه این كار دزدی است. اما از سوی دیگر برخی چنین حركتی را در سطح كلان انجام می‌دهند؟ یعنی كپی به تعداد زیاد می‌گیرند كه به دیگران بفروشند.

به اعتقاد من باید با این دسته به شكل قانونی برخورد كرد.

این خواننده با تاكید بر این كه مردم در مورد كپی غیرمجاز آثار موسیقایی باید توجیه شوند، اظهار داشته است: بسیاری از مردم در این‌باره آگاهی لازم را ندارند. اگر مردم بدانند كه با كپی از یك اثر، به خواننده مورد علاقه خود لطمه می‌زنند، دیگر این كار را نمی‌كنند. خرید یك سی دی اورجینال، فشار اقتصادی بر مردم نمی‌آورد اما در مجموع، این كار به هنرمند لطمه بزرگی می‌زند.

وی با بیان این كه هنرمندان نمی‌توانند كاری در جهت جلوگیری از سوء‌استفاده‌ها بكنند، گفته است: مردم ما آگاه و مهربان هستند. مطمئنا از روی عمد این كار را نمی‌كنند. با آگاهی و فرهنگ‌سازی می‌توان امیدوار بود كه دیگر كسی به كپی غیرمجاز روی نیاورد.

با توجه به این كه خرید كپی غیر مجاز و دانلودهای موسیقی ضربه بزرگی به این هنر وارد كرده است، اگر فرهنگ استفاده از موسیقی را جا بیندازیم و بدانیم كه هنرمندان و دست اندركاران آن راضی نیستند كه آثارشان این گونه مورد دست برد و سوء استفاده قرار گیرد.

  • ایرنا

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*