انتشار دکلمه اشعار شاملو با صدای آیدا

shamloo

آلبوم موسیقی«آفتاب‌های همیشه» با صدای آیدا شاملو (سرکیسیان) توسط موسسه آوا خورشید منتشر شد.
به گزارش مجله موسیقی ملودی این آلبوم با انتخاب و دکلمه آیدا از اشعار و ترجمه‌های زنده یاد احمد شاملو و آهنگسازی و صداسازی سعید سالاری منش و محمدرضا اصغری منتشر شده است.
در بخشی از بروشور آلبوم آمده است: «مخاطبی که آیدا را به عنوان یک نشانه از میان عاشقانه‌ترین سروده‌های شاملو به خوبی به یاد دارد، این بار با شعر بلند آفتاب‌های همیشه و صدای آیدا در مقام شعرخوان ،به هسته‌ای پنهان در اثر ارجاع داده می‌شود. هسته‌ای که این بار خودِ شاملوی شاعر است.»

aida-shamloo

آیدا سرکیسیان (شاملو) همسر سوم احمد شاملو است و در شعرهای شاملو، به ویژه در دو دفتر آیدا، درخت و خنجر و خاطره و آیدا در آینه به عنوان معشوقه‌ی شاعر، جلوه‌ای خاص دارد. شاملو درباره تأثیر فراوان آیدا در زندگی خود به مجله فردوسی گفت: «هر چه می‌نویسم به خاطر اوست و به خاطر او… من با آیدا آن انسانی را که هرگز در زندگی خود پیدا نکرده‌بودم پیدا کردم».
آیدا شاملو در برخی کارهای احمد شاملو مانند مجموعه کتاب کوچه با او همکاری داشت. کتاب «بامداد همیشه» نیز اثر سرکیسیان است و «بامداد» اشاره به تخلص احمد شاملو دارد.
«آفتاب‌های همیشه» توسط موسسه آوا خورشید( موسسه نشر موسیقی مرکز موسیقی بتهوون) منتشر و توزیع شده و از روز دوشنبه(۱۴ تیرماه ۱۳۸۹) با بهای ۵۰۰۰ تومان در کتاب‌فروشی‌ها و مراکز عرصه موسیقی و محصولات فرهنگی سراسر کشور در اختیار علاقمندان قرار می‌گیرد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*