جزییات فروش بلیت پروژه موسیقی سیمرغ

seemorgh_0

جدیدترین اثر حمید متبسم به خوانندگی همایون شجریان و به رهبری محمدرضا درویشی با حضور ارکستر نوازندگان سازهای ایرانی، از هفتم تا نهم امردادماه در استادیوم تنیس مجموعه ورزشی انقلاب اجرا خواهد شد.

به گزارش مجله موسیقی ملودی از روابط عمومی پروژه موسیقی سیمرغ، این اثر در شش قسمت داستان زال و سیمرغ را روایت خواهد کرد. این قطعه با دیباچه‌ای برای ارکستر و گروه کر آغاز شده و دربخش دوم که «زادن زال» نام دارد؛ داستان تولد زال نقل می‌شود. در بخش‌های بعدی این قطعه که به ترتیب «سام و زال»٬ «سیمرغ و زال» و «بازگشت زال» نام دارد٬ داستان زندگی زال و رهاشدن او در البرز کوه٬ مراقبت سیمرغ از او و رشد و نمو زال نقل می‌شود تا جایی که زال جوانی برومند بدل شده و آوازه‌اش به سام نریمان می‌رسد و پدر شرمگین از رها کردن فرزند در پی یافتن او می‌شتابد و فرزند عمل نکوهیده پدر را می‌بخشد.
پنج قسمت نخست سیمرغ در مایه‌های چهارگاه٬ همایون٬ ماهور و آواز اصفهان تصنیف شده ولی در بخش پایانی قطعه٬ ارکستر به نوا تغییر کوک داده تا داستان عاشقانه «رودابه و زال» به زبان موسیقی و آواز نقل شود. پایان با شکوه قطعه سیمرغ در هم‌آوایی همایون شجریان٬ گروه کر و ارکستر قطعاً یکی از به یادماندنی‌ترین لحظات در خاطرات علاقه‌مندان به موسیقی درج خواهد شد.

فروش بلیت کنسرت سیمرغ، از ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه چهارم امردادماه در مراکز فروش بلیت آغاز خواهد شد.

از طریق وب سایت www.shajarianconcert.com و همچنین www.simorq.org فروش بلیت به صورت اینترنتی خواهد بود. گفتنی است مرکز رایساز٬ پشتیبانی سایت فروش بلیت (۷- ۸۸۷۲۷۰۴۶) آماده پاسخگویی به مشکلات فروش آنلاین بلیت کنسرت و همچنین رزور تلفنی بلیت است. همچنین مرکز موسیقی بتهوون (۹-۸۸۳۱۳۸۶۸)٬ مرکز موسیقی ققنوس (۲۲۷۲۸۰۰۷ – ۲۲۷۳۸۰۰۷) و فروشگاه کافه کهن (۶-۸۸۸۱۴۴۹۵) نیز آماده ارایه بلیت به علاقه‌مندان هستند.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*