حبیب و ماجرای درخواست مجوز ارشاد

habib

پیش از این اعلام شده بود که حبیب خواننده‌ی لوس‌آنجلسی به‌دنبال کسب مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای برگزاری کنسرت و انتشار آلبوم جدید خود در ایران است. به‌دنبال انتشار این خبر در اردیبهشت امسال، زمزمه‌هایی مبنی بر حضور احتمالی تعداد دیگری از خوانندگان لوس‌آنجلسی از جمله بیژن مرتضوی، معین و ستار در ایران به‌گوش می‌رسید. به‌تازگی معاون هنری وزارت ارشاد اعلام کرده که به‌جز حبیب، خواننده‌ی دیگری درخواست صدور مجوز برای حضور و فعالیت هنری در کشور را به این سازمان اعلام نکرده است.
به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی به نقل از برنا، حمیدرضا شاه‌آبادی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص حضور خوانندگان لس‌آنجلسی در ایران گفت: ما مرجعی برای صدور مجوز ورود این افراد به ایران یا جلوگیری کننده از ورودشان نیستیم اما تنها خواننده‌ای که از ما درخواست انتشار آلبوم در ایران را داشت، آقای حبیب بود. در مورد بقیه افرادی که نامشان را می‌برند، هیچ درخواستی نداشتیم و هم‌چنین از ما استعلامی در رابطه با ورود افراد به داخل کشور صورت نمی‌گیرد.

habib-and-reza-rashid-poor
شاه آبادی با اشاره به اینکه این درخواست انتشار آلبوم از سوی حبیب به مجموعه اداره موسیقی ما رسیده است،تصریح کرد: نفس اینکه آقای حبیب خارج از کشور بوده برای ما ملاک قضاوت در مورد بررسی نکردن درخواست‌شان نیست. بنابراین این درخواست هم بر طبق فرآیند موجود در این مجموعه، یعنی شورای شعر، شورای موسیقی و حراست در حال بررسی است.
وی تاکید کرد: تا به این لحظه نیز مجوزی برای وی صادر نشده است ولی فرآیند بررسی‌اش در حال انجام است و بعد از طی این فرآیند همانند دیگران باید بر اساس مقررات جواب داده شود.
گفتنی است پيش از اين «رضا رشیدپور»، مجری برنامه‌های تلويزيون از برگزاری كنسرت حبیب محبیان در تهران خبر داده بود.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

2 دیدگاه

  1. سلام
    من نویسنده این مطلب هستم که متاسفانه سایت تابناک آن را بدون نام منتشر کرد.
    برایتان متن کاملش را ارسال می کنم.
    ممنونم

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*