درگذشت فیلیپ واکر، بلوزمن ۷۳ ساله

phillip-walker

«فیلیپ واکر» هنرمند موسیقی بلوز در سن ۷۳ سالگی درگذشت. واکر، خواننده و نوازنده‌ی گیتار بلوز در زیرشاخه‌ی West Coast blues به فعالیت موسیقایی مشغول بود. او به‌خاطر هنرش بارها مورد توجه قرار گرفته بود. فیلیپ واکر در ۲۲ جولای ۲۰۱۰ به‌دلیل مشکلات ناشی از نارسایی قلبی درکالیفرنیا بدرود حیات گفت.

به گزارش مجله‌‌‌‌ی موسیقی ملودی، واکر نواختن گیتار را در نوجوانی آموخت. او تحت تاثیر هنرمند برجسته و اسطوره‌ای موسیقی بلوز، « تی بون واکر» قرار گرفت و شیفته‌ی این سبک از موسیقی شد. بلوز از جمله موسیقی‌های ویژه‌ی سیاه‌پوستان آمریکا بود که از قلب فرهنگ و آداب و رسوم سیاهان مهاجر یا برده‌های شاغل در مزارع ملاکین سفیدپوست، زاده شده بود.

فیلیپ واکر در آغاز جوانی علاوه بر فعالیت در زمینه‌ی موسیقی بلوز، در موسیقی کانتری و آر اند بی نیز همکاری‌هایی را با عده‌ای از هنرمندان شاخص این سبک‌ها انجام داد.

او در طول سال‌ها فعالیت خود را با شرکت‌های مختلف ضبط و تهیه‌ی آهنگ ادامه می‌داد و تک‌آهنگ‌هایی مانند Lone Star Shootout از کارهای موفق و پرفروش او در سال‌های اخیر بودند. آلبوم Going Back Home آخرین آلبوم فیلیپ واکر بود که در سال ۲۰۰۷ به بازارهای موسیقی عرضه شد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*