دعوت گروه لیان بوشهر به جشنواره موسیقی یونان

lian-booshehr

سرپرست گروه موسیقی لیان بوشهر گفت: این گروه به عنوان تنها نماینده موسیقی محلی ایران در سومین فستیوال دوسالانه كارپاتوس ( سمینار بین‌المللی نی انبان ها)در كشور یونان به اجرای برنامه خواهد پرداخت.
محسن شریفیان افزود: این جشنواره در جزیره كارپاتوس یونان در تاریخ‌های ‪ ۹‬و ‪ ۱۰‬مرداد برابر با ‪ ۳۱‬جولای و یكم ماه اوت سال ‪۲۰۱۰‬میلادی برگزار می‌شود.
به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی از ایرنا شریفیان اظهارداشت: افزون بر اجرای موسیقی،سمیناری درمورد سازهای بادی با حضور موسیقیدانان و محققین بین‌المللی نیز برگزار خواهد شد.

شریفیان با بیان اینكه من از ایران در این فستیوال به ارایه مقاله می پردازم ادامه داد: این مقاله با موضوع بررسی حضور فرهنگی یونان در بوشهر، معرفی یك مجسمه موسیقایی متعلق به دوران سلوكیان است كه در روستای دهقاید دشتستان كشف شده است.
وی با بیان اینكه موسیقی بوشهرو یونان عنوان این مقاله است اضافه كرد:
همچنین مقایسه سازهای نی انبان و نی جفتی با سازهای هم خانواده خود در كرت یونان و اجرای تك نوازی این سازها از دیگر برنامه‌ها خواهد بود.
شریفیان گفت: اولین بار است كه یك نوازنده بومی ایران در یك فستیوال بین المللی به خارج از كشور دعوت می‌شود.
گروه موسیقی لیان تاكنون در كشورهای مختلف از جمله آمریكا، امارات عربی متحده، عمان، تركمنستان، كویت، بحرین، تركیه، قطر، سنگاپور، جام جهانی آلمان، روسیه، المپیك چین و اردن به اجرای موسیقی بوشهر پرداخته است.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*