صدرنشینی امینم در پنجمین هفته متوالی

recovery-eminem

آلبوم «بهبودی» (Recovery) به خوانندگی امینم (Eminem) با شکست آلبوم جدید ریک راس، خواننده رپ موفق شد برای پنجمین هفته متوالی در صدر جدول آلبوم‌های پرفروش بایستد.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی به نقل از خبرآنلاین، طبق آمار نیلسن ساونداسکن در هفته‌ای که ۲۵ جولای روز پایانی‌اش بود ۱۸۷ هزار نسخه از آلبوم «بهبودی» به فروش رفت. مجموع فروش این آلبوم در پنج هفته به یک میلیون و ۷۰۰ هزار نسخه رسیده است.

چهارمین آلبوم راس با نام «تلفن دان» با فروش ۱۷۶ هزار نسخه در رتبه دوم قرار گرفت. این در حالی است که سه آلبوم قبلی این خواننده در هفته اول به بازارآمدنشان صدرنشین جدول پرفروش‌های هفتگی شده بودند. فروش هفته اول آلبوم قبلی او در سال گذشته ۱۵۸ هزار نسخه بود.

هفته گذشته تحلیلگران با توجه به موفقیت سال‌های گذشته راس پیش‌بینی کرده بودند «بهبودی» صدر جدول را از دست بدهد اما این آلبوم با اینکه ۱۴ درصد افت فروش داشت اما صدر جدول را رها نکرد. البته امینم موفقیتش را مدیون گل کردن آهنگ «همانطور که دروغ می‌گویی دوست بدار» است که به همراه ریحانا خوانده است.

آلبوم «۱۰۰ مایلی ممفیس» به خوانندگی شریل کرو با فروش ۵۵ هزار نسخه سوم شد. آلبوم قبلی این خواننده و ترانه‌سرا با نام «مسیرهای انحرافی» در سال ۲۰۰۸ با فروش ۹۲ هزار نسخه در هفته اول به بازارآمدنش دوم شده بود.

آلبوم «کیدز باپ ۱۸» از مجموعه «کیدز باپ کیدز» با فروش ۴۳ هزار نسخه پنجم شد. آلبوم آهنگ‌های برادران جوناس برای برنامه تلویزیونی‌اشان با نام «جوناس لس‌آنجلس» که از شبکه دیزنی پخش می‌شود با فروش ۳۲ هزار نسخه هفتم شد. آلبوم قبلی این سه برادر در سال ۲۰۰۷ موفق شده بود با فروش ۲۴۷ هزار نسخه در هفته نخست در صدر جدول بنشیند.

آلبوم‌های زیر دیگر جایگاه‌های جدول را پر کرده‌اند: «بعدا از من تشکر کن» به خوانندگی دریک با ۴۷ هزار نسخه فروش چهارم، «دنیای من ۲٫۰» به خوانندگی جاستین بیبر با فروش ۳۹ هزار نسخه و یک پله سقوط ششم، سی و چهارمین گلچین «بله این را موسیقی می‌نامم» با ۲۷ هزار نسخه فروش هشتم، «اکنون نیازمند تو هستم» کار گروه لیدی آنت‌بلوم با دو پله صعود و فروش ۲۵ هزار نسخه نهم و «شهرت» به خوانندگی لیدی گاگا با فروش ۲۴ هزار نسخه و سه پله صعود دهم شدند.

مجموع فروش هفته به پنج میلیون و ۳۰۰ هزار نسخه رسید که این رقم دو درصد بیشتر از فروش هفته گذشته و البته ۱۵ درصد کمتر از فروش در همین هفته در سال گذشته بود. مجموع فروش سال نیز به ۱۶۹ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار رسید که نسبت به همین هفته در سال گذشته ۱۲ درصد افت داشته است.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*