فراخوان نخستین دوره جایزه سال ایرج بسطامی

iraj-bastami

فراخوان عمومی نخستین دوره جایزه سال «ایرج بسطامی» در راستای انتخاب خوانندگان جوان داخل و خارج از كشور با میانگین سنی ۱۸ تا ۲۸ سال منتشر شد و این مسابقه در آذرماه به كار خود پایان می‌دهد.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی ازفارس متن فراخوان عمومی نخستین دوره جایزه سال ایرج بسطامی برای انتخاب خوانندگان جوان داخل و خارج از كشور با میانگین سنی ۱۸ تا ۲۸ به شرح زیر است:
انتخاب برترین خوانندگان جوان در رشته آواز اصیل ایرانی در سنین ۱۸ تا ۲۸ سال
در راستای توجه بیش از پیش به آواز اصیل ایرانی و بسط و گسترش فعالیت‌های این شاخه مهم از فرهنگ و هنر اصیل ایران زمین، بنیاد فرهنگی ـ هنری زنده یاد «ایرج بسطامی» نخستین دوره جایزه سال ایرج بسطامی را، به منظور شناسایی و معرفی استعداد های جوان این رشته، در نیمه دوّم سال ۸۹ در تهران برگزار می‌كند.
موارد ذیل به عنوان مهم ترین عناوین این رخداد مهم فرهنگی جهت اطلاع تمامی هنرجویان، علاقه مندان و دوستداران فرهنگ و هنر موسیقائی ایران زمین اعلام می‌شود؛

الف) شرایط شركت كنندگان:
۱ـ رقابت میان هنرمندان سنین ۱۸ تا ۲۸ ساله خواهد بود.
۲ـ كلیه جوانان واجد شرایط سنی این دوره، چه از داخل، چه از خارج كشور می‌توانند آثار خود را جهت شركت در این رقابت ارسال كنند.

ب) شرایط آثار ارسالی:
۱ـ آثار ارسالی بایستی شامل اجرای قطعاتی از آواز ایرانی بر مبنای ردیف آوازی ایرانی و یك قطعه تصنیف شناخته شده از گنجیه ی هنر موسیقی ایرانی باشند.
۲ـ حداقل و حداكثر زمان مجاز جهت نمونه صوتی ارسالی ۸ تا ۱۲ دقیقه است.
۳ـ اجرای آثار بدون استفاده از ساز همراه و به صورت تكخوانی مورد نظر است.
۴ـ ارسال نمونه آثار با كیفیت ضبط مناسب و به صورت لوح فشرده (CD) ضروری است.
۵ـ آثار صوتی مورد نظر بایستی به همراه مشخصات شركت كننده شامل: كپی خوانا از كارت ملی به همراه یك قطعه عكس رنگی و اطلاعات تماس شامل: آدرس پستی، پست الكترونیك (E-mail)، تلفن ثابت و همراه و كد پستی ۱۰ رقمی ارسال گردد.

*مهلت و نحوه ارسال آثار صوتی:
ـ مهلت نهایی جهت ارسال آثار تا تاریخ ۱۰ مهر ماه ۸۹ است.
ـ آثار مورد نظر بایستی توسط پست سفارشی یا پیشتاز، به آدرس پستی دفتر مركزی بنیاد به آدرس: (تهران ـ صندوق پستی ۱۴۱۴-۱۴۳۹۵) ارسال شود.
مراحل برگزاری:
۱ـ دریافت نمونه های صوتی هنرمندان
۲ـ بررسی مقدماتی آثار توسط هیئت اجرایی
۳ـ ارسال آثار برگزیده به هیئت داوران
۴ـ بررسی آثار انتخابی و انتخاب نامزدهای دریافت جوایز
۵ـ دعوت از هنرجویان انتخابی و برگزاری آزمون حضوری
۶ـ اعلام نتائج نهایی در مراسم اصلی
علاقه‌مندان می‌توانند جهت كسب اطلاعات بیشتر از ساعت ۱۰ تا ۱۴ با شماره تلفن ۸۸۲۵۱۷۵۶ تماس گرفته و یا به وب سایت رسمی بنیاد به آدرس www.iraj-bastami.com مراجعه كنند.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*