فکر و فریاد، از سینا سرلک و پیمان خازنی

fekrofaryad

آلبوم موسیقی سنتی «فكر و فریاد» با صدای «سینا سرلک» و به آهنگ‌سازی «پیمان خازنی» توسط موسسه‌ی فرهنگی هنری «چهارباغ» وارد بازار موسیقی شد.

آلبوم موسیقی «فکر و فریاد» ۶ آهنگ دارد که از بین آن‌ها می‌توان به «فکر و فریاد»، «چشم ز شوق»، «تحمل» و «ماه هلال» اشاره کرد.

آهنگ‌های نام‌برده در «آواز اصفهان»، «شوشتری»، «دشتی»، «دستگاه شور»، «ماهور» و «آواز افشاری» با اشعاری از «مهدی چوپانی» و با آواز سینا سرلک اجرا شده ‌اند. هم‌چنین دو ساز و آواز در «آواز افشاری» و «دستگاه ماهور» با تك‌نوازی تار پیمان خازنی و تك‌نوازی نی «فرهاد زالی» در آلبوم «فکر و فریاد» اجرا شده‌اند.

از آثار منتشر شده‌ی قبلی پیمان خازنی می‌توان به آلبوم‌های «چکاوک» و «شوخی» اشاره کرد. هم‌چنین از آثار در دست انتشار وی نیز می‌توان به آلبوم‌های «پریچهره» با صدای سینا سرلک و «سیه چشم» با صدای «علی رستمیان» اشاره کرد.

ارکستراسیون «فکر و فریاد» توسط «پویان رمضانی» انجام پذیرفته و صدابرداری و میکس آن را «پژمان رستمیان» بر عهده داشته است.

نوازندگان این اثر «علی جعفری پویان»، «میثم مروستی» (ویولون و آلتو)، «مجید اسماعیلی» (ویولون‌سل)، «پویان رمضانی» (پیانو)، «آرمین قیطاسی» (فلوت)، «شایان یزدی‌زاده» (تنبك)، «الناز اعلایی» (سنتور)، «سینا علم» (كمانچه)، «فرهاد زالی» (نی)، و «پیمان خازنی» (تار) هستند.

پیمان خازنی آهنگ‌ساز این اثر در گفت‌‌و‌گویی به برنا گفته بود: «آلبوم «فكر و فریاد» در فضای موسیقی اركسترال ایرانی و با تكیه بر اصالت موسیقی ملی- میهنی ساخته شده است. در این اثر موسیقی با سرشت اشعار به‌گونه‌ای پیوند خورده است كه شنونده‌ی ایرانی با شنیدن آن، احساس لذت و رضایت خواهد یافت.»

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*