مرگ ۱۵ نفر در فستیوال موسیقی دویسبورگ

music-02

پلیس آلمان اعلام كرد: دست‌کم پانزده نفر در جریان فستیوال موسیقی در شهر دویسبورگ در غرب این كشورکشته شدند.

پلیس آلمان گفت: خیل انبوه جمعیت منتظر در تونل ورودی محل برگزاری این فستیوال ناگهان از مساله ای نامشخص وحشت زده شده و شروع به دویدن كردند كه در این میان بسیاری در زیر دست و پا کشته و زخمی شدند.

مقام های پلیس آلمان تعداد زخمی ها را بیش از ۱۰۰ نفر اعلام کرده اند. برگزار کنندگان این فستیوال گفته اند كه بیش از یک میلیون نفر در آن شرکت کردند.

پلیس دویسبورگ آمار قربانیان را نخست ۱۰ نفر اعلام کرد اما مدتی بعد تعداد کشته ها ۱۵ نفر ذکر شد. یورگن کیسکمپر یک مسئول پلیس محلی به خبرگزاری رویترز گفته است اوضاع “بسیار آشفته” شده بود. وی گفت: ماموران پلیس ورودی های محل فستیوال را بدلیل جمعیت زیاد مسدود کردند و از مردمی که بیرون مانده بودند خواستند كه بازگردند. اما ناگهان جمعیت وحشت زده شد و همه شروع به دویدن كردند.

مامورین نجات به سختی توانستند وارد محل حادثه شوند. بر اساس برخی گزارش‌ها مسئولین شهر از تعطیلی فستیوال و خارج کردن جمعیت خودداری کردند زیرا نگران بودند هراس بیشتری در مردم ایجاد و اوضاع آشفته تر شود.

فرانک کوپاتچک سخنگوی شهرداری دویسبورگ گفت: کمیته بحران تصمیم گرفت این مراسم را متوقف نکند زیرا در آن لحظه جمعیت زیادی در محل حاضر بود. بسیاری از شرکت کنندگان از این حادثه اطلاعی نداشتند.

  • بی بی سی

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*