موسیقی سنتی با گروه سپید وسیاه

music-01

گروه موسیقی تازه ‌تاسیس «سپید و سیاه»، بعد از ماه رمضان در تالار «رودكی» برای اولین‌بار كنسرت برگزار می‌كند.
پیمان میرآقاسی (سرپرست گروه) گفت: این گروه با همراهی مریم رضایی (نوازنده‌ی تار اركستر ملی)، سورنا صفاتی (نوازنده‌ی سنتور)، نایان صحیحی (نوازنده‌ی كمانچه) و كوروش دانایی (نوازنده‌ی تار، تنبك و سازهای ضربی) آغاز به‌كار كرده است و من نیز در كنار دیگر اعضا «قیچك آلتو» می‌نوازم.
وی توضیح داد: این گروه برای اولین كنسرت خود قطعات «های‌های چوپان»، «ای عشق»، «حسرت باران»، «رهایی»، «اسرار ازل» و چند قطعه‌ی ضربی بی‌كلام را در دستگاه شور اجرا خواهد كرد.
این نوازنده‌ی ویولون گفت: بخش دوم اجرای این كنسرت نیز در دستگاه اصفهان است و قطعات «تو بمان»، «غزل‌خوان»، «سودای بی‌حاصل» و چند قطعه‌ی ضربی بی‌كلام در دستگاه اصفهان اجرا می‌شود.
به گفته‌ی میرآقاسی، قطعات اجرایی این كنسرت توسط اعضای گروه آهنگ‌سازی شده است و شامل اشعاری از ابتهاج، منزوی، كدكنی، خیام، حافظ و سعدی با آواز «اشكان كمانگری» است.
این هنرمند كه نوازنده‌ی ویولون اركستر ملی است، درباره‌ی راه‌اندازی گروه توضیح داد: پس از تعطیل‌شدن اركستر ملی از زمستان سال گذشته با فكر اولیه «مریم رضایی» این گروه آغاز به كار كرد و استاد فخرالدینی ـ رهبر اركستر ملی ـ به ما یاد داد اول عاشق كارمان باشیم و از موسیقی لذت ببریم و سپس به فكر منافع حاصل از كارمان باشیم.
كنسرت گروه موسیقی سپید و سیاه بعد از ماه رمضان با همكاری انجمن موسیقی برگزار می‌شود.

  • ایسنا

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*