ناشران موسیقی در آستانه‌ تعطیلی هستند

مدیر انتشارات آواز بیستون گفت: نشر آثار صوتی در عرصه موسیقی به دلیل حمایت نشدن از طرف نهادهای دولتی و هم‌چنین رعایت نشدن حق کپی رایت در شرایط نابه‌سامانی به سر می‌برد و فعالیت ناشران موسیقی رو به تعطیلی است.

محمدعلی عزیزی افزود: بیش از یک‌هزارم از جمعیت ایران از موسیقی در گونه‌های مختلف موسیقایی استفاده می‌کنند ولی سهم بسیار ناچیزی از این علاقه نصیب ناشران در حوزه‌ی موسیقی ایرانی می‌شود چراکه آهنگ‌ساز و نوازنده طبق قرارداد با ناشر دستمزد دریافت می‌کنند و در نهایت سود و زیان آن نصیب ناشر می‌شود. این درحالی است که اگر ناشر حمایت شود آثار متنوع و پرباری تولید می‌کند ولی درشرایط کنونی رغبتی برای تولید آثار موسیقی به‌ویژه موسیقی سنتی باقی نمانده است.

وی گفت: به دلیل مشکلات فراوانی که وجود دارد دست و دلم برای تولید آثار شاخص پیش نمی رود و مدام از تولید آثار قبلی خود در حال ضرر هستم، به همین دلیل حدود ۴ سال است که هیچ اثر تازه ای توسط انتشارات آوازبیستون روانه بازار نشده و متاسفانه بالاترین تیراژ تکثیر لوح‌های فشرده که اغلب متعلق به هنرمندان مطرح در عرصه موسیقی است فقط ۱۰ هزار نسخه است.

ناشر آلبوم پر مخاطب «صدایم کن» در ادامه افزود : برداشت های متفاوتی از آلبوم «صدایم کن» در استودیو انجام شده بود و زمان تکثیر این آلبوم در کارگاه، یکی از برداشت‌هایی که پیش درآمد کوتاهی داشت و حدود ۳۰ عدد کاست بود به طور اشتباهی ضبط و روانه‌ی بازار شد و همین مساله دلخوری استاد خوش‌دل آهنگ‌ساز ارزش‌مند این اثر را باعث شده است.

ناشر آواز بیستون در پایان افزود: درحال حاضر همه‌ی کاست‌های ناقص از آلبوم «صدایم کن» را از بازار جمع کرده‌ام و نسخه‌ی اولیه این آلبوم در بازار موجود است و اگر کسی هم کاست ناقص این آلبوم را دست دارد با مراجعه به انتشارات کاست ناقص را تحویل دهد و ما هم با کمال میل تعویض می کنیم .

  • مهر

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*