استاد غلام‌علی پورعطایی «نوایی» را به تالار وحدت برد

pour-ataee

کنسرت گروه کوبه‌ای رادها با همراهی استاد غلامعلی پورعطایی شب یکم امرداد در میان استقبال مخاطبان و علاقه‌مندان موسیقی ایرانی و موسیقی نواحی در تالار وحدت برگزار شد.

در این کنسرت استاد غلامعلی پورعطایی، هادی پورعطایی، سیدمرتضی الهی‌نیا، مهدی عیوقی، مجید یگانه‌راد و مرتضی یگانه‌راد با سازهای دوتار، رباب و کوبه‌ای روی صحنه آمدند.

ابتدا قطعه چکاوک با هم‌نوازی سازهای کوبه‌ای آغاز شد و سپس استاد پورعطایی قطعه «دور مشو» را با دوتار خود آغاز کرد. این قطعه با همراهی گروه های کوبه‌ای همراه شد که فضایی شورانگیز را به وجود آورد. سپس قطعاتی همچون «کریما»، «گل‌سرخ»، «هراتی»، «ای دلبر رعنای من»، «گل‌افروز»، «محلی پشتو» و «نوایی» در ادامه اجرا شد.

جالب توجه این بود که قطعه «نوایی» که پیش از این ایرانی‌ها آن را با صدا و دوتار استاد پورعطایی سالیان سال شنیده‌بودند این بار با صدای هادی پورعطایی و با همراهی گروه کوبه‌ای و رباب اجرا شد. در این اجرا ریتم و تمپوی کار نیز دچار تغییراتی شده بود.

gholam-ali-pour-ataaee

در بخش دوم گروه کوبه‌ای رادها متشکل از ۱۷ نوازنده روی صحنه آمده و قطعات «طبال»، «شکوه»، «بیایید»، «ضربی»، «هیچ مگو» و «جرس» را اجرا کرد. در این بخش شعرهایی از مولانا به صورت تصنیف‌هایی ساده و دل‌نشین توسط گروه و هم‌خوانان اجرا شد.

هماهنگی و هوشیاری نوازندگان این گروه، چشم‌نواز و خیره‌کننده بود به گونه‌ای که بارها مورد تشویق حاضران قرار گرفت.

پس از پایان این برنامه، استاد پورعطایی روی صحنه آمد و با همراهی گروه کوبه‌ای، قطعه «دور مشو» را مجددا برای حاضران اجرا کرد.

گفتنی است که پس از اجرای این قطعه حاضران خواستار اجرای نوایی توسط استاد شدند. وی نیز با همراهی دوتارش قطعه نوایی را به تنهایی اجرا کرد و شبی به یادماندنی را در خاطر علاقه‌مندان موسیقی به جا گذاشت.

میهمان ویژه این برنامه، نازنین آقاخانی رهبر میهمان ارکستر سمفونیک تهران بود.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*