پیمان خازنی از فکر و فریاد می‌گوید

peyman-khazeni_0

پیمان خازنی آهنگ‌ساز آلبوم «فکر و فریاد» در مورد این اثر گفت: سعی کرده‌ام در آلبوم فکر و فریاد سازهای کلاسیک غربی را در کنار سازهای سنتی قرار دهم تا با استفاده از آنها موسیقی ارکسترال ایرانی راپیش ببرم و رنگ و بوی جدید به البوم ببخشم .
به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی به نقل از پانا، پیمان خازنی در گفت‌و‌گو با این خبرگزاری افزود: رنگ و بویی که در آلبوم فکر و فریاد وجود دارد کاملا ایرانی است و اگر سازهای غربی در آن وجود دارند تنها به دلیل زیبا شدن کار به موسیقی ملی و میهنی ایران اضافه شده اند .
وی خاطر نشان کرد : فکرو فریاد برداشتی از موسیقی سنتی به شکل ارکسترال است و این آلبوم بر اساس اشعاری بود که انتخاب شده است و در اختیار من گذاشته شده بود. .
خازنی اضافه کرد : این اشعار متعلق به مهدی چوپانی بود که از طرف شرکت چهار باغ در مجموعه ای به من پیشنهاد شده بود و من آن را آهنگسازی کردم .
وی درباره تعداد قطعات موجود در این آلبوم نیز گفت: این آلبوم شش تراک دارد و در مایه های اصفهان، شوشتری، ماهور، شور، دشتی و افشاری ساخته شده است و خوانندگی این آلبوم را سینا سرلک برعهده دارد .

این آهنگساز جوان به ساختار آلبوم اخیر خود اشاره کرد و گفت: دو قسمت ساز و آواز را در این آلبوم داریم که در مایه ماهور است ،دلیل ان موضوع که درماهور ساخته شده بود این بود که اشعار در این دستگاه به خوبی خوانده می شد، درون مایه اشعار با این دستگاه آوازی پیوند خوبی برقرار می کند به همین دلیل آواز را بر پایه ماهور و افشاری ساختم.
وی اضافه کرد: تصنیف ها نیز با توجه به ریتم و ضرباهنگ شعر ساخته شد و به همین دلیل بعضی اشعار با تم های پر سرعت تری ساخته شده و این کار را در غالب دستگاههای مختلف ساختم.
خازنی همچنین درباره سازهای مورد استفاده در آلبوم فکر و فریاد گفت : سازهایی که در این آلبوم وجود دارد از سازهای سنتی و کلاسیک است و می توان به ویولن، ویولن سل، ویولن آلتو، فلوت، کلارینه و تار، سه تار، کمانچه و تنبک اشاره کرد .
وی افزود: یاد آور شد این موسیقی تلفیق سازها است که آثار درخشانآن را می توان در گلها دید و من با تاثیر پذیری از این اثر جاودان فکرو فریاد را نوشتم اما موسیقی امروزی را در ان لحاظ کردم . موسیقی من موسیقی تلفیقی است و در برگیرنده سازهای ایرانی و کلاسیک است .
وی تصریح کرد: آلبوم موسیقی «فکر و فریاد» ۶ آهنگ دارد که از بین آن‌ها می‌توان به «فکر و فریاد»، «چشم ز شوق»، «تحمل» و «ماه هلال» اشاره کرد.
گفتنی است از آثار منتشر شده‌ قبلی پیمان خازنی می‌توان به آلبوم‌های «چکاوک» و «شوخی» اشاره کرد. هم‌چنین از آثار در دست انتشار وی نیز می‌توان به آلبوم‌های «پریچهره» با صدای سینا سرلک و «سیه چشم» با صدای «علی رستمیان» اشاره کرد.
ارکستراسیون «فکر و فریاد» توسط «پویان رمضانی» انجام پذیرفته و صدابرداری و میکس آن را «پژمان رستمیان» بر عهده داشته است.
نوازندگان این اثر «علی جعفری پویان»، «میثم مروستی» (ویولون و آلتو)، «مجید اسماعیلی» (ویولون‌سل)، «پویان رمضانی» (پیانو)، «آرمین قیطاسی» (فلوت)، «شایان یزدی‌زاده» (تنبک)، «الناز اعلایی» (سنتور)، «سینا علم» (کمانچه)، «فرهاد زالی» (نی)، و «پیمان خازنی» (تار) هستند.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*