گزارشی از پرفروش‌های موسیقی هفته

آلبوم «بهبودی» (Recovery) به خوانندگی «امینم» (Eminem) همان طور که انتظار می‌رفت صدرنشین جدول آلبوم‌های پرفروش هفته شد.

طبق آمار نیلسن ساونداسکن در هفته‌ای که روز پایانی‌اش ۲۷ ژوئن بود، آلبوم رپ «بهبودی» با فروش ۷۴۱ هزار نسخه در هفته اول به بازار آمدنش پس از ۲۱ ماه بهترین آمار فروش را از خود به جای گذاشت.

اکتبر سال ۲۰۰۸ آلبوم «یخ سیاه» کار اِی‌سی/دی‌سی را با فروش ۷۸۴ هزار نسخه صدرنشین شده بود و تا این هفته هیچ آلبومی به چنین فروشی دست نیافته بود.

بدین ترتیب آلبوم «بهبودی» رکورد آلبوم «سرباز عشق» به خوانندگی ساد که با فروش ۵۰۲ هزار نسخه رکورددار فروش در هفته اول سال ۲۰۱۰ بود را شکست.

آلبوم «بعدا از من تشکر کن» به خوانندگی دریک که هفته پیش صدرنشین بود یک پله سقوط کرد. این آلبوم با ۶۵ درصد افت و فروش ۱۵۷ هزار نسخه دوم شد.

مایلی سایرس(Miley Cyrus) نیز با اولین آلبومش که ارتباطی با سریال «هانا مونتانا» ندارد سوم شد. این آلبوم «رام نمی‌شود» نام دارد و اولین آلبوم جدی خواننده‌اش است. فروش این آلبوم در هفته اول به بازار آمدنش ۱۰۲ هزار نسخه بود.

آلبوم متال «جیغ» اثر آزی آزبورن (Ozzy Osbourne) که مدت‌ها انتظارش کشیده می‌شد با فروش ضعیف ۸۱ هزار نسخه چهارم شد.

شماره سی و چهارم مجموعه «بله این را موسیقی می‌نامم» با افت ۳۸ درصد و فروش ۵۵ هزار نسخه در جایگاه پنجم قرار گرفت.

گروه «The Roots» به لطف اجرای قطعات برنامه گفت‌وگو «آخر شب با جیمی فالون» با آلبوم «چطور از پسش برآمدم» ششم شدند. سهم این آلبوم از بازار فروش ۵۱ هزار نسخه بود.

دیگر جایگاه‌های جدول را آلبوم های زیر پر کردند؛ «به سوی دریا» به خوانندگی جک جانسون با ۳۶ درصد افت و ۴۴ هزار نسخه فروش هفتم، «دنیای من ۲٫۰» کار جاستین بیبر با ۹ درصد افت و ۴۳ هزار نسخه فروش هشتم، «قانون توهم» اثر سارا مک‌لاچلن با ۵۹ درصد افت و ۳۸ هزار نسخه فروش نهم و موسیقی متن «حماسه گرگ و میش: خسوف» با ۳۹ در صد افت و ۳۸ هزار نسخه فروش دهم شدند.

آلبوم جدید «The-Dream» خواننده سبک R&B بخت اصلی صدر جدول هفته آینده است.

  • خبرآنلاین/ ورایتی

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*