یوتو پردرآمدترین گروه موسیقی جهان

u2

گروه راک ایرلندی یوتو با حدود ۱۳۰ میلیون دلار درآمد از تور دور دنیای خود و دیگر قراردادهایشان پردرآمدترین گروه موسیقی دنیا معرفی شد.

وبسایت فوربس نوشت این گروه در هر توقف برای اجرای کنسرت ۱۰ میلیون دلار از فروش بلیت به جیب زده‌ و با توجه به دیگر محصولات مربوط به گروه بالاتر از گروه متال استرالیایی AC/DC قرار گرفت که تور دور دنیایش ۱۱۴ میلیون سود برای آنها به همراه داشت.

بیانسه ناولز خواننده سبک R&B با ۸۷ میلیون دلار درآمد در رتبه سوم ایستاد. او در این فهرست سه پله بالاتر از جی-زی همسرش قرار گرفته است.

بروس اسپرینگستین خواننده اهل نیوجرسی و گروهش به نام «ای استریت» و بریتنی اسپیرز رتبه‌های چهارم و پنجم را پر کرده‌اند.

وبسایت فوربس به شوخی نوشت: «تقریبا نیمی از افرادی که لیست امسال پردرآمدترین اهالی موسیقی را پر کرده‌اند سالهاست در دنیای موسیقی هستند تا حدی که ممکن است خواننده برخی ترانه‌های فیلم «بازگشت به آینده» محصول سال ۱۹۸۵ هم باشند.»

این سایت که به مسائل اقتصادی و مالی می‌پردازد اعلام کرد دو گروه صدر جدول به همراه اسپرینسگتین و مدونا که با ۵۸ میلیون دلار درآمد در جدول هشتم شده، به تنهایی در فاصله ژوئن سال ۲۰۰۹ تا ژوئن سال ۲۰۱۰ توانسته‌اند ۳۷۲ میلیون دلار درآمدزایی کنند.

لیدی گاکا با توجه به تور موسیقی ۱۶۰ روزه‌اش با درآمد ۶۲ میلیون دلاردر رتبه هفتم این جدول ایستاده است. کنی چسنی خواننده سبک کانتری با ۵۰ میلیون دلار نهم و گروه بلک آید پیز با ۴۸ میلیون دلار درآمد دهم شدند.

  • خبرآنلاین/رویترز

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

3 دیدگاه

  1. فوق العادس من که عاشقشونم اهنگاش حرف نداره مخصوصاmagnificent

  2. بله کاملا درسته. یه عکس سه نفره معروف هم دارن که «مایکل دل» ریئس شرکت Dell به همراه «بونو» خواننده‌ی U2 و «بیل گیتس» با هم عکس گرفتن.

  3. بیل گیتس بنیان گذار مایکروسافت نیز جزء طرفداران اصلی این گروه می باشد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*