دارکوب با مهران مدیری و حامد بهداد

darkoob

اولین آلبوم گروه موسیقی «دارکوب» به آهنگ‌سازی «همایون نصیری» با صدای «مهران مدیری» و «حامد بهداد» توسط موسسه گلچین آوای شرق منتشر شد.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی-هنری گلچین آوای شرق، این آلبوم شامل ۱۰ قطعه است که بیشتر قطعات آن جدید و تاکنون در هیچ کنسرتی اجرا نشده است.

هم‌چنین در این اثر، یک قطعه نوستالژی و فولکلور از دیار تربت جام وجود دارد که به گفته اساتید، «حامد بهداد» به‌خوبی توانسته نسبت به موسیقی این منطقه ادای دین کند.

شش قطعه در این آلبوم بی‌کلام و چهار قطعه هم باکلام است که دو قطعه باکلام توسط حامد بهداد و دو قطعه دیگر توسط مهران مدیری اجرا شده است.

از ویژگی‌های قطعات آلبوم دارکوب می‌توان گفت که این اثر بیشتر حال و هوای موسیقی فولکلوریک منطقه خراسان را دارد. هم‌چنین ملودی قطعات بی‌کلام آن نواهای موسیقی آذری، کردی و جنوبی را برای مخاطبان موسیقی تداعی می‌کند.

نام قطعات این آلبوم «شور»، «بیا بریم کوه»، «آفرو»، «تربت»، «آفتاب»، «سلیگا»، «اندر خم»، «حیران»، «جادو» و «دارکوب» است.

در آلبوم موسیقی «دارکوب» همایون نصیری (سرپرست گروه و نوازنده پرکاشن)، بابک بروجردی (پیانو/کی‌برد)، دارا دارایی (گیتار باس) و امید حاجیلی (ترومپت) به عنوان نوازنده هنرنمایی کرده‌اند.
گفتنی است گروه موسیقی دارکوب به سرپرستی همایون نصیری بیش از سه سال است که به صورت جدی در زمینه موسیقی تلفیقی نواحی مختلف ایران و دیگر کشورها فعالیت می‌کند.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*