استقبال از استاد شجریان در جشنواره بیت‌الدین لبنان

shajarian-shahnaz-small

اجرای استاد شجریان و گروه شهناز در جشنواره‌ی بیت‌الدین لبنان با استقبال گسترده‌ای از سوی شرکت‌کنندگان و مطبوعات لبنان روبرو شد.
پس از اجرای موفقیت آمیز کنسرت محمد رضا شجریان در لبنان، مطبوعات لبنانی با تیترهای جالبی به استقبال از کنسرت این استاد موسیقی ایرانی و گروه وی رفته‌اند.
به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی از پارس توریسم، شجریان و گروه شهناز چند روز پیش و به‌مناسبت برگزاری بیست و پنجمین دوره برگزاری جشنواره‌ی «بیت الدین» در کاخ تاریخی بیت الدین لبنان به اجرای برنامه پرداختند.
روزنامه‌های لبنان با تیترهایی چون «بزرگ‌ترین خواننده‌ی هنر سنتی ایران» و «سلطان آواز ایرانی» به استقبال کنسرت شجریان که تمامی بلیت‌های آن فروخته شده بود، رفتند. این روزنامه‌ها هم‌چنین به دیگر هنرهای این استاد آواز ایرانی، مانند هنر خوش‌نویسی اشاره کرده بودند.

گفتنی است استاد شجریان به همراه گروه شهناز و به سر پرستی استاد مجید درخشانی به دعوت برگزارکنندگان فستیوال بیت الدین، به لبنان رفته بود.
گروه شهناز را در این سفر استاد مجید درخشانی (سرپرست گروه و تار) ، رامین صفایی (سنتور) ، مژگان شجریان (سه تار)، محمدرضا ابراهیمی (عود)، شاهو عندلیبی(نی)، رادمان توکلی (تار)، حمید قنبری (تنبک) ، سامان صمیمی (کمانچه) ، حسین رضایی نیا (دف)، حامد افشاری (شهنواز)، مهرداد ناصحی (صراحی)، کاوه معتمدیان (سبو)، سحر ابراهیم (قانون)، نگار خارکن (صراحی)، جمشید صفرزاده (تندر)، داریوش آذر (شهبانگ) همراهی کرده بودند. فستیوال بیت الدین از سال ۱۹۸۵ ، تابستان هرسال با شرکت هنرمندان برجسته دنیا در کاخ بیت الدین که یکی از شاه‌کارهای معماری عربی و متعلق به قرن نوزدهم است برگزار می‌شود.
هر ساله حدود پنجاه هزار نفر در کاخ ۲۰۰ ساله بیت الدین به تماشای برنامه های فستیوال می‌نشینند.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*