از موسیقی نی‌انبان‌ها در جشنواره یونان استقبال شد

bushehr-music

حضور و اجراي محسن شريفيان در سومين جشنواره موسيقي ني‌انبان‌ها در يونان مورد استقبال بسيار زياد مخاطبان اين جشنواره قرار گرفت.

حضور «محسن شريفيان» در سومين جشنواره موسيقي ني‌انبان‌ها در يونان، اتفاقي تازه در معرفي موسيقي نواحي ايران به شمار مي‌رود.
اين فستيوال كه به تازگي به كار خود پايان داده و هدف اصلي آن تبادل نظر و كنكاش در مورد ني‌انبان‌هاي يوناني، بررسي تكنيك‌هاي قديم و جديد نوازندگي و همچنين روش‌هاي نوين ساخت و تنظيم كوك‌هاي ني‌انبان بود.
در بخش ارائه مقاله‌هاي اين جشنواره نيز ۸ نفر براي ارائه مقاله و تحقيق معرفي شده بودند كه محسن شريفيان محقق موسيقي جنوب نيز يكي از آن ۸ نفر بود.
محسن شريفيان در اين مقاله به موضوع ارتباط تاريخي موسيقي يونان و بوشهر اشاره داشت.
فستيوال ني‌انبان‌ها در يك منطقه سنتي به نام اليمبوس در يونان اجرا شد كه مردم اين منطقه به شدت به ساز ني‌انبان علاقه نشان مي‌دادند و اين فستيوال با آيين هاي سنتي منطقه برگزار گرديد و نكته مهم اين كه اين مراسم به صورت سنتي و از روي علاقه برگزار گرديد.
محسن شريفيان در اين باره گفت: در اين اجرا كه حبيب مفتاح بوشهري نوازنده پركاشن همراه من بود، استقبال مردم و مسئولين را راضي كننده دانست و همچنين از دعوت رسمي برگزاركنندگان جشنواره براي دوره بعدي فستيوال خبر داد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*