انتشار آلبومی از استاد غلام‌علی پورعطایی

pour-ataee

سرپرست گروه موسيقي رادها گفت: كاربا ديگر موسيقي دانان نواحي را ادامه خواهيم داد و در اين زمينه برنامه‌هاي متعددي براي اجرا داريم.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی از ایرنا، مرتضي يگانه راد نوازنده تنبك و سازهاي كوبه‌اي اظهارداشت: آشنايي‌ام با موسيقي خراسان و استاد غلامعلي پورعطايي، نسبي و اجمالي بود اما براي كار و ضبط آلبومي با اين استاد موسيقي نواحي آشنا شدم و بنا را بر همكاري گذاشتيم.

وي افزود: بعداز اين آشنايي، موسيقي خراسان را بهتر شناختم به طوري كه قرار است، آلبوم موسيقي اين همكاري نيز به زودي منتشر شود.

سرپرست گروه رادها گفت: در همكاري با استاد پورعطايي، به دليل بداهه بودن كار او و ويژگي خاص موسيقي جنوب خراسان نمي‌خواستم به شيوه نوازندگي و خوانندگي‌اش خللي وارد شود و به همين دليل گروه رادها سعي كرده كه با استاد همراه شود.

gholam-ali-pour-ataaee

يگانه راد افزود: در آلبومي كه به‌زودي با حضور استاد پورعطايي منتشر خواهد شد تمام سعي مان اين بوده است كه اصالت كار او و موسيقي نواحي خراسان حفظ شود.

اين نوازنده سازهاي كوبه‌اي اظهار داشت: در اين آلبوم كه در مرحله نهايي به سر مي‌برد، يك هدف تحقيقي و پژوهشي نيز وجود دارد و بنا بر اين گذاشتيم كه تكنيك در نوازندگي را به رخ نكشيم.

وي در ادامه افزود: گروه موسيقي رادها برنامه‌هاي ديگري را نيز با موسیقي‌دانان نواحي ديگر كشورمان مانند عاشيق‌هاي آذربايجان و نوازندگان كردستان نيز در دست تهيه دارد.

اين موسيقي دان در پايان گفت: به زودي با استاد پورعطايي چهره ماندگار موسيقي كشورمان، اجراهاي ديگري را نيز در مشهد، شيراز و اصفهان برگزار خواهيم كرد و از انجمن موسيقي نيز بابت حمايتش تشكر مي‌كنم.

گروه موسيقي رادها چندي پيش به همراه استاد غلامعلي پور عطايي چهره ماندگار موسيقي و خواننده و نوازنده قطعه نوايي برنامه‌اي را در تالار وحدت تهران برگزار كردند كه آلبوم اين اثر بزودي منتشر خواهد شد.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*