مجید درخشانی: به آینده موسیقی ایرانی امیدوارم

madjid-derakhshani01

نوازنده‌ی تار و آهنگ‌ساز سرشناس موسیقی اصیل ایرانی نسبت به وضعیت آینده موسیقی ایران اظهار خوش‌بینی کرد و آینده موسیقی ایرانی را بهتر از آن چیزی دانست که تصور می‌شود.
مجید درخشانی با بیان اینکه موسیقی اصیل ایرانی در سالهای گذشته از جایگاه مناسبی برخوردار بوده است، اظهار داشت: البته این شرایط برای عده ای نیز دشوار بوده است.
وی با ابراز رضایت‌مندی از استقبال جوانان برای یادگیری موسیقی ایرانی گفت: این جوانان دارای اطلاعات عمومی بالا، بسیار جستجوگر و علاقمند هستند و با نسل ما و قبل از ما تفاوت دارند و همین جوانان، موسیقی ایرانی را بهتر از تصوری که داریم می کنند.
این نوازنده سرشناس تار و سرپرست گروه های شهنار و خورشید اظهار داشت: گروه شهناز به طور مداوم به کار خود ادامه می دهد و گروه خورشید نیز پس از چند ماه وقفه از دو هفته آینده مجددا آغاز به کار می کند.
درخشانی از تشکیل و سرپرستی یک گروه جدید موسیقی در آینده نزدیک خبر داد و افزود: بخشی ازاین گروه با گروههای موسیقی سنتی قبلی متفاوت است و در آن از سازهایی که صدای قدیمی تری می دهند استفاده می شود.
وی از جمله سازهای به کار برده شده در این گروه را دوتار و چنگ عنوان کرد و گفت: علاوه بر سایر سازهای ایرانی ، سازهای اصلی گروه شامل یک گروه شش نفره تارنواز است.
این آهنگ‌ساز با بیان اینکه هنوز برای این گروه نامی تعیین نشده است و به زودی تمرین های گروه آغاز می شود،اظهار داشت: یک نوازنده سازهای بادی مناطق مختلف ایران نیز در این گروه حضور خواهد داشت.

  • آریا

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*