معرفی نامزدهای جایزه بهترین موسیقی فیلم سال

music-02

نام آهنگ‌سازهای مشهوری چون کارتر برول، الکساندر دپلا، جیمز هورنر و هانس زیمر در میان نامزدهای دهمین دوره جوایز بهترین موسیقی فیلم به چشم می‌خورد.

به گزارش مجله موسیقی ملودی به نقل از خبرآنلاین، جوایز این دوره روز ۲۳ اکتبر در جریان اختتامیه جشنواره بین‌المللی فیلم گنت در بلژیک اهدا می‌شود.

در بخش بهترین آهنگساز سال که به کارنامه ۱۲ ماه گذشته آهنگ‌سازان نگاه می‌اندازد و شامل فیلم‌های نیمه دوم سال ۲۰۰۹ و نیمه اول سال ۲۰۱۰ می‌شود نام افراد زیر دیده می‌شود: کارتر برول برای فیلم‌های «نقطه کور»، «یک مرد جدی»، «جایی که وحشی‌ها هستند»، «حال بچه‌ها خوب است» و «زوزه» که به زودی اکران می‌شود.

هانس زیمر برای موسیقی فیلم‌های «شرلوک هلمز»، «من نفرت‌انگیز» و «پیچیده است» نامزد این جایزه شده است. دپلا که سال گذشته با فیلم «مورد عجیب بنجامین باتن» دو جایزه از این مراسم به خانه برد برای فیلم‌های «آقای فاکس شگفت‌انگیز»، «حماسه گرگ و میش: ماه نو»، «جولی و جولیا» و «نویسنده در سایه» نامزد این جایزه معتبر شده است.

دیگر نامزدهای این جایزه از این قرار هستند؛ دنی الفمن برای «آلیس در سرزمین عجایب» و «مرد گرگ‌نما»، جان پاول برای «منطقه سبز»، «چگونه اژدهای خود را تربیت کنید»، «عصر یخبندان: ظهور دایناسورها» و «شوالیه و روز».

دپلا، هورنر و زیمر نامزدهای اسکار بهترین آهنگساز جایزه اسکار سال گذشته بودند. جایزه‌ای که در نهایت به مایکل جاچینو برای موسیقی انیمیشن «بالا» رسید. جاچینو با موسیقی «بالا» یکی از نامزدهای سال گذشته بهترین آهنگساز سینمایی از آکادمی جهانی موسیقی فیلم بود.

در بخش بهترین موسیقی برول به همراه کارن اورزولک برای «جایی که وحشی‌ها هستند»، دپلا برای «آقای فاکس شگفت‌انگیز»، جیمز هورنر برای «آواتار»، ابل کورزنیوسکی برای «یک مرد مجرد» و زیمر برای «شرلوک هلمز» نامزد دریافت جایزه شده‌اند.

در بخش بهترین ترانه نوشته‌شده برای فیلم رایان بینگام و تی بون برنت با ترانه «The Weary Kind» برای فیلم «دل دیوانه» یکی از نامزدها هستند، این دو نفر جایزه اسکار سال گذشته برای بهترین ترانه را برای همین ترانه به خانه برده‌اند. دیگر نامزدهای این بخش رندی نیومن با ترانه «تقریبا آنجا» برای فیلم «شاهزاده و قورباغه» که نامزد جایزه اسکار بود، هورنر به همراه گروهش برای «تو را می‌بینم» از فیلم «آواتار»، پل مک‌کارتنی با «می‌خواهم به خانه بیایم» برای فیلم «حال همه خوب است» و جان برجیسن برای «چوب و سنگ» از فیلم «چگونه اژدهای خود را تربیت کنید» هستند.

نامزدهای جوایز بهترین موسیقی فیلم را بیش از ۳۰۰ تن از آهنگ‌سازان، تهیه‌کنندگان موسیقی و دیگر دست اندرکاران موسیقی که عوض آکادمی جهانی موسیقی فیلم هستند انتخاب کرده‌اند.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*