پورناظری «از تخت جمشید تا تاج محل» می‌رود

poornazeri-shojaat-hossein-khan

پروژه موسیقایی «از تخت‌ جمشید تا تاج محل» نتیجه همکاری تهمورس پورناظری و شجاعت حسین‌خان به پایان کار نزدیک می‌شود.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی به نقل از خبرآنلاین، ساخت پروژه موسیقی «از تخت جمشید تا تاج محل» کار مشترک تهمورس پورناظری و شجاعت حسین خان به مراحل پایانی خود نزدیک می‌شود.
این همکاری مشترک از شش ماه پیش شروع شده و به زودی آلبوم این کار هم‌زمان در ایران و آمریکا منتشر می‌شود.

شجاعت حسین خان نوازنده برتر سی‌تار در مورد موسیقی ایران و هندوستان گفت: «موسیقی ایران و موسیقی هندوستان دارای پیوندها و اشتراکات بسیاری هستند چرا که از یک ریشه سرچشمه گرفته‌اند.»

او اولین کنسرتش را در شش سالگى برگزار کرده و در بیشتر جشنواره‌هاى مهم موسیقى در هند و دیگر کشورهای جهان حضور داشته‌است. شجاعت حسین‌خان استاد موسیقى دانشگاه یو‌سى​ال‌اى آمریکاست که پیش از این با کیهان کلهر در آلبوم «باران» همکاری کرده ‌است.

او درباره تفاوت هم‌نوازی‌اش با کیهان کلهر، نوازنده کمانچه و تهمورس پورناظری، آهنگ‌ساز ایرانی گفت: «برای من به عنوان یک نوازنده این دو همکاری تفاوت زیادی در اجرا ندارد.»

قطعات آلبوم «از تخت جمشید تا تاج محل» براساس بداهه‌نوازی و آهنگ‌سازی شکل می‌گیرد. قطعات این کار در سه بخش انجام خواهد شد. تک‌نوازی سه‌تار (تهمورس پورناظری) و سی‌تار (شجاعت حسین‌خان)، دونوازی تار و سی‌تار و بخش سوم شامل چند اثر از ساخته‌های پورناظری خواهد بود که سازهای کوبه‌ای این دو هنرمند ایرانی و هندی را همراهی خواهد کرد.

پروژه «از تخت جمشید تا تاج محل» در حال حاضر در مرحله پایانی ضبط استودیویی است و پورناظری برای پایان ضبط این اثر به هندوستان خواهد رفت.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*