کامکارها عید فطر در تهران کنسرت می‌دهند

kamkars-concert

هوشنگ کامکار آهنگساز و سرپرست گروه کامکارها با اشاره به برگزاری کنسرت کامکارها در تهران گفت: در این کنسرت که ۱۸ و ۱۹ شهریور در برج میلاد برگزار می‌شود در دو بخش فارسی و کردی به روی صحنه می‌رویم.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی به نقل از فارس سرپرست گروه کامکارها در این رابطه افزود: در بخش فارسی قطعاتی چون «سرخوشان عشق» ساخته پشنگ کامکار با اشعاری از مولانا، تک‌نوازی سنتور و تار، تصنیف «گلبانگ رود» ساخته ارسلان کامکار با اشعار حافظ، تک‌نوازی کمانچه اردشیر کامکار، «یار مرا» ساخته ارسلان کامکار با شعری از مولانا، «تک‌نوازی عود» ارسلان کامکار و تصنیف ساقیان با شعری از مولانا به آهنگسازی خودم قرار گرفته‌اند. چیدمان قطعات در بخش فارسی به گونه‌ای است که از موسیقی نزدیک به سنتی آغاز و تقریبا از قطعات پنجم به بعد آثار با تکنیک‌تر و به موسیقی چندصدایی نزدیک‌تر می‌شود که ساختاری پیچیده‌تر از قطعات اول خواهد داشت در بین قطعات، اعضاء نیز تک‌نوازی خواهند داشت که این تک‌نوازی هم از موسیقی نسبتن سنتی آغاز و به حالت مدرن و متفاوت از تک‌نوازی سنتی می‌رسد. در بخش کردی نیز هشت قطعه بازسازی شده محلی را بر اساس اشعاری از شاعران برجسته کرد اجرا خواهیم کرد.

هوشنگ کامکار با اشاره به برگزاری کنسرت‌های خیریه گفت: من معتقدم که هنرمندان باید در کارهای خیر بیشتر سهیم باشند و این مقوله باید بین همه جا بیفتد که حداقل یک شب از کنسرت‌ها را به مراکز حمایت از افراد بی‌سرپرست و بیماران اختصاص بدهند بر این اساس ما نیز یک شب از اجرای‌مان را به کودکان سرطانی «محک» اختصاص داده‌ایم.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*