اجرای سمفونی مقاومت در میدان آزادی نیمه تمام ماند

رهبر ارکستر سمفونیک تهران سه‌شنبه شب در میدان آزادی تهران بعد از اجرای چهار موومان سمفونی مقاومت بقیه مراسم را اجرا نکرد.

مجید انتظامی شب گذشته در حالی بعد از اجرای چهار موومان سمفونی مقاومت مراسم را به پایان رساند که بر اساس فهرست برنامه از پیش اعلام شده این کنسرت ، قرار بود در ادامه قطعات «عروج، رویش، امید و مقاومت» بخشی از موسیقی فیلم های «از کرخه تا راین و آژانس شیشه ای» نیز اجرا شود.

نیما مسیحا یکی از خوانندگان سمفونی مقاومت در حاشیه این مراسم اظهار داشت: صدابرداری ضعیف عوامل پخش صوت سمفونی مقاومت در میدان آزادی باعث عدم اجرای قطعات موسیقی فیلم های از کرخه تا راین و آژانس شیشه ای توسط رهبر ارکستر سمفونیک تهران شد.

وی افزود: آمادگی کامل همکاران به دلیل تمرینات مستمر و منظم در بیش از یکماه گذشته سبب اجرای موفقیت آمیز سمفونی مقاومت در میدان آزادی شد.

مجید انتظامی نیز با اشاره دلایل عدم اجرای موسیقی فیلم های از کرخه تا راین و آژانس شیشه ای در کنسرت میدان آزادی اظهار داشت:به دلیل غمناک بودن این دو موسیقی و برای آنکه مخاطبان با انرژی و شور مضاعف کنسرت را ترک کنند ، احساس کردم که با توجه به شرایط نیازی به اجرایشان نیست.

وی افزود:هر چند که اجرای این کنسرت به دلیل عدم نور و صدابرداری مناسب سراپا نقص داشت ولی مهمترین حسن این برنامه آشنایی و نزدیکی مردم به هنر موسیقی بود.

وی خاطر نشان کرد: امیدوارم اجرای سمفونی مقاومت در میدان آزادی باعث فتح بابی در اجرای موسیقی شود و دیگر ارکسترهای موسیقی نیز بتوانند در فضای آزاد اجرا داشته باشند.

بر اساس این گزارش شعر سه قسمت نخست این سمفونی را ساعد باقری و قسمت آخر را بیگی‌حبیب آبادی سروده است و دراجرای آن بنیاد فرهنگی هنری رودکی، مجموعه فرهنگی هنری انقلاب ، شهرداری منطقه ۹ وانجمن موسیقی ایران نقش داشتند.

  • ایرنا

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*