بررسی سوییت‌های پیمان یزدانیان در شهر کتاب

music-02

آلبوم «سوییت‌ها»‌ی پیمان یزدانیان، که اخیرا از سوی نشر موسیقی هرمس به بازار موسیقی عرضه شده است، با حضور آهنگساز، کیاوش صاحب نسق و هوشیارخیام، در نخستین نشست «نقد و بررسی موسیقی» شهر کتاب مرکزی بررسی می‌شود.

در این نشست که ساعت ۱۶:۳۰ شنبه، سوم مهر، برگزار می‌شود ضمن پخش بخش‌هایی از این آلبوم، ویژگی‌ها و تمایزات این اثر نقد و بررسی خواهد شد.

پیمان یزدانیان، آموزش موسیقی و نوازندگی را نزد استادانی از کنسرواتوارهای وین وگراتس گذراند و دوره‌ پیشرفته‌ نوازندگی را در مارسی فرانسه نزد پروفسور ژینت گوبر به پایان رساند و در سال ۱۳۷۹ به عنوان نوازندگی اول در پیانو در فرانسه دست یافت.

او برنامه‌ها و کنسرت‌های متعددی در ایران، فرانسه و ایتالیا برگزار کرده است و نیز برای فیلم‌های باد ما را خواهد برد(عباس کیارستمی)، از کنار هم می‌گذریم (ایرج کریمی)، بیگانگان(رامین بحرانی)، آب و آتش(فریدون جیرانی)، ایستگاه متروک(علیرضا رئیسیان)، سربازان جمعه(مسعود کیمیایی)، یک شب(نیکی کریمی) و برای چند فیلم خارجی نیز موسیقی متن ساخته است.

کیاوش صاحب نسق، دکتری موسیقی از اتریش دارد و استاد و مدرس موسیقی در دانشگاه هنر دانشگاه تهران است. در آهنگسازی چیره‌دست است و آثاری چون «لحظه‌ها»، «لالایی زیرآوار»، «… و اینجا سکوت» به صورت لوح فشرده از او عرضه عمومی شده است و علاوه بر آن آهنگ‌ها و قطعات مختلفی را برای ارکستر نوشته است که در ایران و اروپا اجرای عمومی داشته‌اند. او در حال حاضر به تدریس آهنگسازی، ارکستراسیون، هارمونی تحلیلی، آکوستیک، مبانی موسیقی قرن بیستم و سازشناسی در دانشگاه تهران و دانشکده موسیقی دانشگاه هنر مشغول است.

مجموعه نشست‌های نقد و بررسی موسیقی شهر کتاب به دبیری سید ابوالحسن مختاباد و با همکاری رامین صدیقی، کارشناس موسیقی و مدیر نشر هرمس قرار است در نخستین شنبه هر ماه در شهر کتاب برگزار شود و در آن آثار شاخص موسیقی در گونه‌های مختلف مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرند.

مرکز فرهنگی شهر کتاب در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر، نبش کوچه سوم قرار دارد و ورود عموم برای این نشست آزاد است.

  • خبرآنلاین

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*