رونمایی آلبوم «راه بی‌پایان» از پویا نیک‌پور

pooria-nik-poor_0

آلبوم موسيقي «راه بي‌پايان» كاري از «پويا نيك‌پور» از سوي موسسه گلچين آواي شرق در بازار موسيقي منتشر شد.

در نشست خبري كه صبح امروز با حضور «علي شجاعي» مدير موسسه گلچين آواي شرق و «پويا نيك‌پور» آهنگساز و خواننده برگزار شد،‌شجاعي با معرفي اين اثر گفت: آلبوم «راه بي‌پايان» به آهنگسازي و خوانندگي نيك‌پور است كه بعد از ۱۰ سال از آخرين آلبومش با عنوان آب و آتش در بازار موسيقي منتشر شده است.
وي ادامه داد: ما تمام دغدغه و سعي‌مان ارائه آثار فاخر موسيقي است و در اين راه از قوانين موجود كه وضع شده است تبعيت مي‌كنيم.
شجاعي با اشاره به انتشار آلبوم هاي موسيقي در سوپر ماركت‌ها اظهار داشت:اعتقاد من بر اين است كه موسيقي مثل هر هنر ديگري عام نيست و شايسته نيست هنر و خصوصا موسيقي را در سوپر ماركتها عرضه شود.
در ادامه اين نشست پويا نيك‌پور آهنگساز و خواننده آلبوم راه بي‌پايان گفت: اين اثر در ابتدا شامل ۱۴ قطعه بود و ما قصد داشتيم آن را در قالب دو مجموعه با ژانرهاي موسيقي ريتميك و تلفيق موسيقي نواحي و مدرن منتشر كنيم اما در روند شكل‌گيري به اين نتيجه رسيدم كه همه را در يك سي‌دي در دسترس مخاطبان قرار دهيم.
وي ادامه داد: هم اكنون در اثر منتشر شده ۱۰ قطعه با صداي بنده به چشم مي‌خورد البته قرار بود در اين كار چند خواننده در كنارمان حضور داشته باشند اما در طول كار تصميم گرفتيم كه اين كار تنها با انشاء و كلام پويا نيك پور به گوش مردم برسد.
pooria-nik-poor

اين آهنگساز با بيان اينكه اين آلبوم يك پله از ساير موسيقي‌ها فاصله دارد،‌ بيان داشت: موسيقي نواحي در اين اثر به معناي استفاده از موسيقي هاي اقوام مختلف نيست بلكه به معناي رنگ آميزي خاصي است به طوري كه اين كار تلفيقي از رنگ آميزي موسيقي ايراني با موسيقي مدرن است.
نيك‌پور در خصوص بخش آوازي اين اثر گفت: صداي من آوازي نيست بلكه رنگ و تكنيك خودش را دارد و به نوعي تعليم ديده است. در اين كار نحوه خواندن از جهت رنگ‌آميزي با قطعات پاپ فاصله دارد.
اين خواننده در خاتمه با اشاره به ديگر فعاليتهاي خود خاطر نشان كرد: در حال حاضر در توليد چند اثر موسيقايي با دوستان هنرمند همكاري دارم .همچنين بر روي يك ترانه غمگين از محمد اصفهاني نيز كار مي كنم.
‌آلبوم «راه بي‌پايان» با قطعاتي چون مجال،‌رها، بغض كهنه،‌ راه من باش،‌راه بي‌پايان،‌مهر سكوت،‌ترديد، هفت رنگ،‌قاب پنجره و بهانه هميشه از سوي موسسه گلچين آواي شرق در بازار موسيقي منتشر شده است.

  • فارس/عکس: فارس، ایلنا

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*