مزار مشکاتیان مملو از دوستداران موسیقی ایرانی

meshkatian_0

پرويز مشكاتيان امروز بر سر مزارش در نيشابور ميزبان دوست‌داراني است كه از اهواز، ‌آبادان، اصفهان، شيراز و… آمده‌اند تا در سال‌روز فوتش، ياد او را در خاطره‌ها زنده كنند.

به گزارش مجله‌ی موسیقی ملودی از فارس‌،‌ سال گذشته در چنين روزي پرويز مشكاتيان آهنگساز و نوازنده برجسته سنتور از ميان جامعه هنري رخت بربست و به ديار باقي شتافت. در طول يكسال گذشته نه تنها ياد او از خاطره‌ها كم‌رنگ نشد بلكه به گفته محمد سرير آثار و شخصيت اين هنرمند در اذهان تاريخي مردم برجاي ماند.
امروز بعد از گذشت يكسال از درگذشت مشكاتيان، از حوالي ظهر دوستداران اين استاد بزرگ موسيقي از شهرهايي چون آبادان، اصفهان، شيراز‌،‌ اهواز و …. بر سر مزار او گردهم آمده‌اند.
parviz-meshkatian ايرج اشرف‌زاده همسر خواهر مشكاتيان در اين خصوص گفت: از حدود ساعت ۱۲ ظهر امروز همزمان با اولين سال درگذشت استاد هنردوستان و شاگردان ايشان بر سر مزار ايشان آمده‌اند.
وي ادامه داد: ما مراسم رسمي براي امروز نخواهيم داشت اما خانواده و بستگان نزديك استاد امروز ساعت ۱۷ در محل حاضر مي‌شوند كه ضمن گراميداشت ياد اين هنرمند از مردمي كه با حضور خود باعث خرسندي شده‌اند، تشكر كنند.
اشرف‌زاده در خاتمه خاطرنشان كرد: برنامه خانواده مشكاتيان يك ساعت خواهد بود كه البته با در نظر گرفتن شرايط موجود با مهمانان تا ساعاتي از شب با روشن كردن شمع بر سرمزار خواهيم ماند.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*