مهرداد هویدا با آلبومی جدید می‌آید

old-guiar

«مهرداد هویدا» از انتشار آلبوم جدیدش که منطبق بر تحقیقات و پژوهش‌هایش در مورد موسیقی نواحی مختلف میانه و غرب آسیا است، تا چند ماه آینده خبر داد.
«مهرداد هویدا» آهنگساز و خواننده گروه موسیقی آوای مهربانی از انتشار آلبوم جدیدش تا چند ماه آینده خبر داد و گفت: این آلبوم حاصل ۱۲ سال کار تحقیقاتی من است که شامل هشت قطعه می‌شود و آهنگسازی و تنظیم قطعات آن توسط خودم صورت گرفته است.

وی که پژوهشگر و محقق موسیقی ملل به خصوص موسیقی بومی آسیای میانه و غرب آسیا نیز هست، در توضیح این آلبوم اظهار داشت: آلبومی که در دست دارم کاملا منطبق بر تحقیقات و پژوهش‌هایم در مورد موسیقی نواحی مختلف میانه و غرب آسیا است. ارکستر در این آلبوم، صدادهی کاملا غیر ایرانی دارد، ولی تمام خط وُکال آن برگرفته از موسیقی آسیای میانه و غرب آسیا همچون کشورهای ایران، هند و … است؛ اما نکته جالب توجه این است که مخاطب متوجه این صدادهی غیر ایرانی نمی‌شود.

هویدا ادامه داد: در واقع یک روح نامرئی شرقی در خط ملودی‌ها وجود دارد اما ارکستر به ظاهر غربی صدا می‌دهد. آن چیزی که در آلبوم از نظر موسیقی تلفیقی، مدنظر من بوده، اجرا شده است. تمام ملودی‌های آلبوم، شخصیت مستقل خودشان را دارند و ارکستر و سازها در اختیار این روند است.

این خواننده و آهنگساز در مورد اشعار این آلبوم بیان داشت: اکثر اشعار این آلبوم را از میان اشعار بیدل دهلوی، مولوی و حافظ انتخاب کرده‌ام.

وی در ادامه در خصوص فعالیت‌هایش در گروه‌های مختلف موسیقی به گفت: به جز گروه آوای مهربانی در گروه موسیقی «رومی» و «جم» که متعلق به خودم است، نیز فعالیت می‌کنم. در گروه آوای مهربانی کارهای تلفیقی و فیوژن را با سازهای ایرانی و غربی اجرا کردیم و من نیز به عنوان خواننده در این گروه همکاری دارم. همچنین «صبا ضامنی» و «سهیلا پورگرامی» که سرپرستی گروه موسیقی آوای مهرابی را دارد، نیز به عنوان هم‌خوان مرا همراهی کردند.

این خواننده در پایان به اجرای قطعات قبلی گروه «آوای مهربانی» اشاره کرد و افزود: قطعاتی که در کنسرت آوای مهربانی اجرا کردیم برخی از قطعات قبلی این گروه به اضافه چند قطعه جدید بود.

  • برنا

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*