موسیقی سبب تقویت حافظه و بروز احساسات در کودکان می‌شود

music-01_0

يك روانپزشك گفت: موسيقي كلاسيك سبب تسكين روحيه و افزايش احساسات دروني و رشد بافت مغزي در كودكان مي شود.

دكتر كامران عسگري ضمن بيان اين مطلب افزود: تلفيق يادگيري كودكان با شعر و ريتم هاي ملايم سبب تقويت حافظه و حتي قرار دادن اطلاعات در حافظه بلند مدت آنها مي شود و موسيقي ملايم سبب تحريك تكانه هاي عصبي و تقويت پيوند عصبي نيز خواهد شد.

اين روانكاو و هيپنوتيزور در مورد تاثير موسيقي روي احساسات و عواطف كودكان ادامه داد: موسيقي سبب تحريك و حتي بروز احساسات دروني مي شود در حاليكه كودكان نسبت به بزرگترها صريح تر احساسات خود را ابراز مي كنند و گوش فرا دادن به موسيقي سبب ايجاد آرامش در تغييرات خلقي آنها مي شود.

اين روانپزشك در رابطه با تحقيقات اثبات شده در اين زمينه اظهار داشت: كودكاني كه تحريك پذير، بي قرار و رفتاري تند مزاج دارند موسيقي سبب تحريك عصب در سيستم عصبي آنها شده و موجبات بهبودي را براي اين نوع رفتارهاي ناهنجار ايجاد مي كند.

وي افزود: گوش دادن به موسيقي هاي ملايم و كلاسيك مطالعه، حل جدول، كارهاي فكري و ذهني سبب تحريك و تقويت پيوند عصبي و كاهش خطر ابتلا به آلزايمر مي شود.

عسگري ادامه داد: گوش دادن به موسيقي كلاسيك سبب يادگيري و حتي افزايش يادگيري مي شود.

وي با اشاره به اينكه انتخاب نوع موسيقي براي كودكان حائز اهميت است،گفت: اكثر كودكان گرايش به موزيك شاد و كلاسيك دارند كه اين امر در دنياي مادي سبب افزايش قدرت يادگيري در قوانين فيزيكي و رياضي را ايجاد كرده و موجب شده تا كودكان در سنين پايين قدرت يادگيري محاسبات رياضي خود را بالا ببرند.

عسگري با اشاره به اينكه موسيقي سبب تسكين درد، انبساط ماهيچه ها در اندام هاي مختلف بدن مي شود،ادامه داد: آواي موسيقي بر روي گياهان نيز سبب رشد و شادابي آنها مي شود.

اين روانپزشك با تاكيد بر اينكه ريتم ملايم موسيقي سبب تعادل در سيستم عصبي مي شود خاطرنشان كرد: در گذشته نيز به صورت باور نه علمي، خواندن نواي لالايي عاملي براي ايجاد آرامش در كودكان محسوب مي شود.

  • باشگاه خبرنگاران

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*