خلوت خاکستری از فرهاد هراتی رونمایی شد

farhad-harati

آلبوم موسيقي «خلوت خاكستري» با حضور علي هراتي در خانه هنرمندان رونمايي شد.

به گزارش مجله موسيقي ملودی از فارس، مراسم رونمايي از آلبوم موسيقي خلوت خاكستري با حضور فرهاد هراتي (آهنگساز) و علي شجاعي(مدير موسسه فرهنگي گلچين آواي شرق) در خانه هنرمندان برگزار شد.
بنا بر اين گزارش، در اين نشست علي شجاعي (مدير موسسه فرهنگي گلچين آواي شرق) درباره آلبوم خلوت خاكستري گفت: سعي مي‌كنيم تا به بهترين شكل اين اثر را پخش و توليد كنيم. توزيع از همين امروز آغاز مي‌شود اما همانطور كه در جلسات قبلي گفته شد، آثار گلچين آواي شرق به هيچ وجه در سوپرماركت‌ها توزيع نمي‌شود.
وي در ادامه گفت: بسيار خوشحال هستيم كه آثار هنرمنداني همچون فرهاد هراتي را منتشر مي‌كنيم. به اين دليل كه اين آثار خاص هستند و ما سعي داريم كه در اثر موسيقي به هنرمندان اين عرصه كمك‌رساني كنيم.
فرهاد هراتي گفت: اولين كارم در سال ۱۳۸۵ با نام «حد صفر» منتشر شد كه اين آلبوم موسيقي براي تمركز آرامش بي‌نظير است. در سال ۱۳۸۸ آلبوم خورشيد اقيانوس آرام را منتشر كردم و بعداز اين آلبوم، خلوت خاكستري را منتشر كردم. همچنين پروژه بعدي پروژه راز است كه اميد است تا پايان سال ۱۳۸۹ آن را به ثمر برسانيم.
وي افزود: من از سال ۱۳۴۸ فعاليت هنري خود را آغاز كردم و تا امروز ۲۷ سال است كه در اين حوزه مشغول به فعاليت هستم. از همان ابتدا به رشته موسيقي علاقه خاصي داشتم و در رشته علوم آهنگسازي فارغ‌التحصيل شدم.
وي ادامه داد: از كار گروهي كودك آغاز به‌كار كردم. از سال ۱۳۸۵ با گروه كر شايگان همكاري كردم. اين گروه بعدها به گروه ناميرا تغيير نام داد. تا امروز نزديك به ۲۰ اجراي صحنه‌اي با اين گروه داشته‌ام كه از شاخص‌ترين آنها، جشنواره هجدهم موسيقي فجر، افسانه اتوپيا كه يك داستان ضدجنگ بود و سه اجرا در رودكي و تالار وحدت را مي‌توان نام برد. قيامت عشق كه براي بزرگداشت مقام امام حسين (ع) بود نيز در اين فهرست جاي دارند.
هراتي درخصوص آلبوم «راز» گفت: اين آلبوم برگرفته از موضوع مستند فيلم راز است و به احتمال زياد اين آلبوم اولين كاري است كه در آن مي‌خوانم. شش قطعه از آن باكلام و شش قطعه ديگر بي‌كلام است. سوژه ساخت موسيقي در اين آلبوم به عهده خودم بود. دوست داشتم بعداز ۲۷ سال به زبان خودم از طريق آلبوم صحبت كنم. اين آلبوم به نوعي نجواهاي دروني خودم است كه به روشني در قطعات آن واضح و معلوم است. در ابتدا نامي كه براي اين آلبوم انتخاب شد، خلوت سايه‌ها بود اما به اين دليل كه گروه ديگري با همين نام آلبومي را منتشر كرده بوده است و نمي‌توانستيم دو اثر را با يك اسم ثبت كنيم؛ به خلوت خاكستري تغيير كرد. همچنين در اين آلبوم از ساز پيانو بسيار استفاده شده است اما چون دلم نمي‌خواست در تمامي قطعات از پيانو استفاده كنم؛ در سه قطعه از از گروه كر ناميرا استفاده كرده‌ام. در اين آلبوم ساز مادر، پيانو است و براي هيچ قطعه‌اي هيچ اسمي نامگذاري نشده است.
فرهاد هراتي درباره اينكه اين آلبوم بدهه‌نوازي است يا آهنگسازي شده، گفت: اين كار به هيچ وجه بداهه‌نوازي نيست و آهنگسازي شده است. من فقط در يكي از قطعات در آلبوم‌هاي قبلي بداهه‌نوازي كرده‌ام و مطمئن هستم آن لحظه خاص ديگر تكرار نمي‌شود.
فرهاد هراتي با اشاره به اينكه دركنار موسيقي باكلام بايد موسيقي بي‌كلام هم داشته باشيم، گفت: از سال ۱۳۷۷ اتفاقاتي در عرصه موسيقي رخ داد و خواننده‌هاي بسياري پا به عرصه موسيقي گذاشتند. معتقدم كه زماني كه در موسيقي پاپ اين همه خواننده داريم، دركنار موسيقي باكلام نياز موسيقي بي‌كلام هم داريم و تنها دليل مبارزه من با موسيقي باكلام اين است كه اعتقاد دارم موسيقي خودش داراي كلام و زبان است. فقط كافي است كه آن را ارائه دهيم. آلبوم حد صفر آغاز اين راه بود و سعي دارم كه اين راه را با پشتكار زياد ادامه دهم.
هراتي با اشاره به ديگر برنامه‌هاي خود گفت: پروژه بعدي، راز است كه تا پايان سال ۸۹ منتشر مي‌شود و پروژه بعدي تمركز روي كنسرت راز در زمستان امسال است كه توسط گلچين آواي شمس برگزار مي‌شود.

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*