برگزاری کنسرت حسام‌الدین سراج و گروه بیدل

seraj-bidel-concert

کنسرت موسیقی سنتی حسام‌الدین سراج و گروه بیدل به‌مناسبت روز بزرگداشت مولانا برگزار شد.
این برنامه‌ی خیریه که به‌همت موسسه‌ی مردم نهاد «تعالی» و با هدف کمک به آموزش کودکان و نوجوانان ترتیب داده شده بود روز گذشته در اریکه‌ی ایرانیان اجرا شد.
به گزارش خبرنگار مجله‌ی موسیقی ملودی برگزاری کنسرت حسام‌الدین سراج و گروه بیدل با آهنگ‌سازی «رامین کاکاوند» در سال‌روز تولد مولانا از سوی شرکت سل‌فا و موسسه‌ی تعالی صورت گرفت.
در ابتدای این برنامه کلیپی از فعالیت‌های انسان‌دوستانه‌ی اعضای موسسه‌ی مردم‌نهاد تعالی به سود کودکان و نوجوانان کشور، به نمایش درآمد. سپس نوازندگان گروه بیدل و حسام الدین سراج به صحنه آمدند. در این برنامه ۷ تصنیف موسیقی سنتی اجرا شد. هم‌چنین در فاصله‌ی بین اجرای تصنیف‌ها هنرمندان نوازنده به اجرای تک‌نوازی و دونوازی پرداختند که بسیار مورد توجه تماشاگران قرار گرفت. اشعار و کلام این کنسرت از شعرهای حافظ و مولانا بود.
گفتنی است نوازندگان این کنسرت عبارت بودند از «شهرام میرجلالی»/ بربت، «کوروش بابایی»/کمانچه، «داوود ورزیده»/نی، «رامین کاکاوند»/آهنگ‌ساز آثار و نوازنده‌ی تار، «بهرام خانی»/ تار، «وحید خسروی»/دف و «محمود فرهمند»/ تنبک.
این برنامه در روز ۹ مهرماه به‌مناسبت زادروز مولانا در دو سانس ۱۸ و ۲۱ در اریکه‌ی ایرانیان اجرا شد.

  • راحله سجودی/مجله موسیقی ملودی

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

1 دیدگاه

  1. برنامه بسیار خوبی بود. لذت بردم. به گروه بیدل و آقای سراج خدا قوت و به بچه های گل و پر توان موسسه دست مریزاد میگم. به امید برنامه های بعدی.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*