رضا یزدانی: از ایمیل‌هایم ترانه‌ها را انتخاب می‌کنم

یزدانی از موسیقی به عنوان ترفندی برای حرف زدن یاد کرد و گفت که توانسته با استفاده از سابقه شنیداری خود در جامعه‌ای که با فردیت در حال مقابله است، مطرح شود.

رضا یزدانی، آهنگساز و خواننده موسیقی پاپ که کار آهنگسازی و بازیگری را نیز در کارنامه خود دارد به گفته خود برای صدایش هدف دارد، او سعی داشته در آثارش شکل خود باشد و از کسی تقلید نکند به طوری که در ‌آلبوم‌های «هیس» و «ساعت ۲۵» از هیچ کس تقلید نکرده و خود واقعی‌اش را به نمایش گذاشته ‌است.

وی درباره سابقه فعالیت موسیقی خود گفت: موسیقی کلاسیک اروپا را بسیار گوش می‌دادم و این سابقه شنیداری باعث شد آن حسی که در من رسوب کرده است در وادی موسیقی به منصه ظهور برسد.

یزدانی بر این نکته تاکید داشت که زیاد کتاب نمی‌خواند و در این‌باره اینگونه توضیح داد: من برخلاف خواننده‌هایی که ادعا می‌کنند زیاد مطالعه می‌کنند و کتاب‌های زیادی را خوانده‌اند؛ اهل مطالعه نیستم البته برای برخی از ترانه‌هایم مطالعاتی را انجام داده ام مانند آلبوم «شهر دل» که برای ساخت آن دیوان شمس را خواندم و اشعار مولانا را گلچین کردم.

یزدانی که به گفته خود بیشتر محتوای آهنگ‌هایش را از ترانه‌هایی که برایش ایمیل می‌شود؛ انتخاب می‌کند به ارایه توضیح در این زمینه پرداخت و گفت: من هر شب ۲۰۰ تا ۳۰۰ ترانه می‌خوانم و اکثر آنها از همان ترانه‌ها و اشعاری است که برایم میل می‌شود. هرچند که بسیاری از آنها از شهرستان‌ها و استان‌های مختلف کشور به دستم می رسد اما اکثرا اشعار خوبی هستند.

وی هدف خود را در ترانه سرایی و ساخت موسیقی اینگونه شرح داد که می‌خواهد با مردم هماهنگ باشد و به نوستالوِِژی‌ها احترام بگذارد.

یزدانی ادامه داد: ترانه‌های قدیمی به این دلیل برای مردم خاطره انگیز هستند که تاریخ مصرف ندارند، من هم می‌خواهم آهنگ‌هایی بسازم که تاریخ مصرف نداشته باشند و با مردم هماهنگ باشد.

  • خبرآنلاین

مشترک مطالب مجله ملودی شوید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*